Polska - Armenia 2:1. Oceniamy Polaków

Polska - Armenia 2:1. Oceniamy Polaków Bartek Syta / Polska Press
Polska po golu w ostatniej akcji meczu wygrała z Armenią 2:1. Oto jak oceniliśmy naszych reprezentantów.

Łukasz Fabiański - 4
Przy golu dla Armenii mógł zachować się lepiej, choć po dośrodkowaniu zakotłowało się na jego przedpolu. Poza tym dużo pracy nie miał. Wyłapanie kilku dośrodkowań to był jego obowiązek, a nie wielki wyczyn

Jakub Błaszczykowski - 6
Popisał się dośrodkowaniem na wagę zwycięstwa! Nie był tak dynamiczny jak zawsze, ale jego po prostu nie można zmieniać . W pierwszej cześci jego centry czy to z rzutów rożnych , czy po wymianie piłek z kolegami też siały zamieszanie

Kamil Glik - 3
Przeciętny występ. Goście tylko sporadycznie zapuszczali się pod naszą bramkę, ale gdy szybko rozgrywali piłkę, miał on spore kłopoty, by przeciąć te akcje. W klubie skuteczny przy stałych fragmentach, wczoraj nie dochodził do główek

Thiago Cionek - 3
Grał na podobnym poziomie jak Glik, choć w drugiej części przytrafiły mu się błędy niegodny reprezentanta Polski. Obrona w końcówce przyprawiała nas o palpitację serca! Dostał żółta kartkę i z Rum,unią nie zagra

Artur Jędrzejczyk - 5
Miał znakomity początek, włączał się do akcji ofensywnych, próbował prostopadłych podań, był aktywny i nie do przejścia w obronie. Niestety swój niezły występ zakończył już w pierwszej połowie z powodu kontuzji
Kamil Grosicki - 4
Miał wczoraj wyłączone turbo, a przyspieszenie i dryblingi, które robią przewagę, to jego główny atut. Bez tej broni „Grosik” niewiele jest w stanie dać reprezentacji. Spodziewaliśmy się po nim dużo więcej.

Grzegorz Krychowiak - 4
W pierwszej połowie bardzo wolno się rozkręcał i niewiele wnosił do gry naszego zespołu. Tuż przed przerwą dobrą okazję, kiedy piłka dosyć przypadkowo trafiła pod jego nogi, ale uderzył bardzo niecelnie

Piotr Zieliński - 5
Zagrał tak jak potrafi, najbardziej kreatywny zawodnik, ale dobre momenty przeplatał słabszymi. W 79 min miał piłkę meczową, ale trafił w bramkarza, potem jeszcze świetnie dograł do Wilczka, ale ten nie potrafił wykorzystać podania

Maciej Rybus - 6
Najlepszy chyba obok Lewandowskiego piłkarz naszej reprezentacji. To po jego dośrodkowaniu padł dla nas pierwszy gol. Aktywny, groźnie dośrodkowywał, bardzo się starał, ale jego koledzy nie potrafili wykorzystać jego dobrych podań.

Łukasz Teodorczyk - 4
Nie umiał dobrze wyczuć odległości, stąd niewykorzystane sytuacje w pierwszej części. Imk dłużej trwał mecz tym był słabszy i mniej widoczny. Wielkim piłkarzem to on jeszcze długo nie będzie.

Robert Lewandowski - 8
„Lewy” znów uratował nam twarz ! Jak na kapitana przystało robił wszystko, by strzelić gola lub dobrze podać. Czasem nawet za dużo. Miał kilka okazji, ale nie miał najlepiej ustawionego celownika. Aż do czwartej minuty doliczonego czasu gry