Polska firma z 60-letnią tradycją poszukuje pracowników

  Polska firma z 60-letnią tradycją poszukuje pracowników

  Artykuł sponsorowany

  Aktualizacja:

  Polska firma z 60-letnią tradycją poszukuje pracowników
  1/9
  przejdź do galerii
  Historia RELPOL SA jedynego w Polsce producenta przekaźników elektromagnetycznych rozpoczęła się w 1958 roku, kiedy to Zarządzeniem Ministra Przemysłu Maszynowego Nr 30 zapada decyzja o utworzeniu zakładu Przekaźników w Żarach jako oddziału Zakładów Wytwórczych REFA w Świebodzicach.
  Przez lata funkcjonowania firma niejednokrotnie zmieniała swoją nazwę, niezmiennie jednak od początku istnienia podstawą działalności była i jest produkcja przekaźników. W kolejnych latach firma rozszerzała swoją ofertę o nowe urządzenia.
  1 stycznia 1965 roku zarządzeniem Nr 43 Dyrektora Zjednoczenia PA i AP z dnia 17.12.1964 firma staje się częścią Lubuskich Zakładów Aparatów Elektrycznych MERA-LUMEL. Pełną samodzielność firma uzyskuje w lipcu 1982 roku kiedy to rozpoczyna funkcjonowanie Zakład Przekaźników w Żarach.
  Zmiany ustrojowe w Polsce nie omijają Zakładu Przekaźników. W grudniu 1990 roku uchwałą Rady Pracowniczej zapada decyzja o prywatyzacji firmy. Relpol jako drugi zakład w Polsce zostaje z powodzeniem sprywatyzowany metodą prywatyzacji pracowniczej. W marcu 1991 roku rozpoczyna działalność spółka akcyjna Relpol SA, która w tej formie prawnej i pod tą nazwą funkcjonuje do dnia dzisiejszego. W 1996 roku, Relpol jako 55 firma w Polsce, debiutuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

  Obecnie firma Relpol SA, oprócz wspomnianych już przekaźników elektromagnetycznych, produkuje również przekaźniki czasowe, nadzorcze, programowalne, instalacyjne, interfejsowe. Produkty te stosowane są w obszarach automatyki przemysłowej
  i energetycznej, energoelektronice, elektronice przemysłowej i użytkowej, telekomunikacji, AGD i innych. Relpol jest również producentem systemów zabezpieczeń CZIP-PRO® dla rozdzielni średnich napięć, które od wielu lat wykorzystywane są w polskiej energetyce,
  w tym w elektrowniach wiatrowych. Firma jest również liderem w produkcji urządzeń
  do wykrywania materiałów radioaktywnych, w które wyposażone są drogowe i kolejowe przejścia graniczne, a także porty morskie i największe polskie lotniska.

  ZOSTAŃ CZŁONKIEM NASZEGO ZESPOŁU! AKTUALNIE POSZUKUJEMY:

  Inżyniera Sprzedaży:
  www.relpol.pl/Praca/Inzynier-sprzedazy-Region-dzialania-Wielkopolskie-Zachodniopomorskie2

  Konstruktora programisty:
  www.relpol.pl/Praca/Konstruktor-Programista-zaklad-Polon-w-Zielonej-Gorze-ul.Browarna-11

  Wyślij swoje CV na adres e-mail: hr@relpol.com.pl

  Dane teleadresowe:
  Relpol S.A.
  ul. 11 Listopada 37
  68-200 Żary
  hr@relpol.com.pl
  www.relpol.pl
  www.facebook.com/producentprzekaznikow
  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo