Polska - Hiszpania 29:28. Mamy brązowy medal! [WYNIK, ZDJĘCIA]

BAZA
Polska - Hiszpania 29:28. Mamy brązowy medal! [WYNIK, ZDJĘCIA, WIDEO]
Polska - Hiszpania 29:28. Mamy brązowy medal! [WYNIK, ZDJĘCIA, WIDEO] Qatar 2015 via epa
W meczu o brązowy medal mistrzostw świata Polska po dogrywce pokonała Hiszpanię 29:28. Biało-czerwoni potwierdzili, że są specjalistami od horrorów ze szczęśliwym zakończeniem.

Biało-czerwoni, podobnie jak w meczu z Katarem, mieli znakomity początek spotkania. Hiszpanie przez przeszło 5 minut nie byli w stanie pokonać świetnie broniącego Sławomira Szmala. Niestety, potem zaczęły mnożyć się błędy w polskiej ekipie i rywale stopniowo niwelowali stratę aż doprowadzili do remisu. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 13:13.

Po przerwie role się odwróciły i to Hiszpanie odskoczyli na kilka bramek. Pomogły im w tym kolejne wykluczenia, które były nakładane na Polaków. Na 10 minut przed końcem Hiszpanie prowadzili już 22:18. Zawodnikom Michaela Bieglera udało się zniwelować stratę do jednego gola i na sekundę przed końcem regulaminowego czasu doprowadzili do remisu 24:24. To oznaczało dogrywkę.

Remis widniał na tablicy także po pierwszej połowie dodatkowego czasu gry. Na 30 sekund przed końcem meczu Biało-czerwoni wyszli na prowadzenie 29:28 i nie oddali go już do końca. Polska brązowym medalistą mistrzostw świata!

Najlepszym zawodnikiem meczu Polska - Hiszpania wybrany został Michał Szyba.

Polska czwarty raz wdarła się na podium mistrzostw świata w piłce ręcznej. W 2007 Biało-czerwoni sięgnęli po srebro, natomiast w 1982 i 2009 - podobnie, jak teraz - wywalczyli brąz.