Mateusz Ptaszyński
Dwa meczu w Lidze Narodów i dwa zwycięstwa! Tym razem nasi siatkarze pokonali Iran 3:2
Dwa meczu w Lidze Narodów i dwa zwycięstwa! Tym razem nasi siatkarze pokonali Iran 3:2 https://en.volleyballworld.com/volleyball/competitions/vnl-2023/
W drugim meczu siatkarskiej Ligi Narodów, Polska pokonała Iran 3:2 (23:25, 23:25, 25:21, 25:15, 15:13). Podopieczni trenera Nikoli Grbicia przegrywali w Nagoi już 0:2, ale zdołali przełamać Persów.

Irańczycy nie za dobrze rozpoczęli zmagania w Lidze Narodów, bowiem przegrali swój mecz otwarcia z Japonią 3:0. Polacy natomiast liczyli na kolejne zwycięstwo i chcieli umocnić swoją pozycję w górnej części tabeli.

Przed meczem nic nie zwiastowało łatwego spotkania. Rywale Biało-Czerwonych znani są z dobrej gry, a gdy wejdą na najwyższe obroty są nie do zatrzymania.

Pierwszy set przebiegał po naszej myśli. Dość szybko zapewniliśmy sobie przewagę i podopieczni trenera Grbicia spokojnie mogli kontynuować swoją grę. Wiele zmieniło się po po pierwszej przerwie. Irańczycy grali agresywniej pod siatką i starali się szybciej kończyć swoje akcje. Dodatkowo pod koniec pierwszego seta poziom naszej gry spadł. Biało-Czerwoni popełniali proste błędy i nie potrafili wykończyć akcji. Rywale wykorzystali to i obrócili pierwszą partię na swoją korzyść.

Drugi set w ogóle nie przebiegł po myśli Polaków. Nasi zawodnicy dalej popełniali te same błędy i we znaki dawał się brak skuteczności. Dość szybko Irańczycy obieli dwusetowe prowadzenie.

Trener Grbić na trzecią partię postanowił zmienić skład. Wprowadził energetycznych i doświadczonych zawodników, którzy potrafią poradzić sobie w takim momencie spotkania. I to przyniosło oczekiwany rezultat. Odrazu było widać efekt, Polacy zaczęli grać swoje, pewnie wykańczali akcje i zdominowali resztę meczu.