Polska - Kazachstan 3:0 [WYNIK, OCENY PIŁKARZY]

Polska - Kazachstan
Polska - Kazachstan Bartek Syta
Oceniamy piłkarzy reprezentacji Polski po meczu z Kazachstanem. Kto zasłużył na najwyższą notę? Skala 1-10.

Łukasz Fabiański - 7

Popisał się w pierwszej połowie ryzykownym, ale efektownym dryblingiem za co zebrał zasłużone brawa. Nie tylko za to zagranie należą mu się oklaski. Dobrze wychodził do dośrodkowań, starał się szybko wznawiać grę. Mocny punkt zespołu.

Łukasz Piszczek - 7

Jeden z najlepszych naszych zawodników w tym meczu. Bezbłędny w obronie, bardzo wartościowy w ofensywie. Pokazał klasę i poziom gry jaki prezentuje w Bundeslidze. Jeden z tych co robił różnicę na boisku.

Kamil Glik - 7

Znów pokazał jak ważnym jest zawodnikiem. Przechylił szalę zwycięstwa na naszą korzyść, choć do 73 min. nie był to jego mecz. Popełnił ogromny błąd w 16. minucie, kiedy za krótko zgrał piłkę do Fabiańskiego. Ale w pełni za za niego zrehabilitował.

Michał Pazdan - 6

Po meczu w Kopenhadze na szczęście się ogarnął. Swoje zadanie wypełnił dobrze, Nie popełnił żadnej gafy, co ostatnio wcale nie było takie oczywiste. Na szczęście ataki Kazachów nie były zbyt konkretne, więc zaliczył poprawny występ.

Maciej Rybus - 6

Grał solidnie. Zagrał o klasę lepiej niż Jędrzejczyk w Kopenhadze, choć oczywiście nie można porównać klasy obu zespołów. W pierwszej połowie, gdy nacieraliśmy był bardziej widoczny, bo starał się robić przewagę.

Maciej Makuszewski - 6

Lechita po raz pierwszy zagrał w wyjściowej „11” i spisał się lepiej niż dobrze. Zaliczył asystę, miał kilka udanych wejść. Rywale go faulowali, bo potrafił wykorzystać swoją szybkość. Po przerwie zgasł, ale partnerzy nie potrafili go posłać do boju.

Arkadiusz Milik - 6

Strzelił bardzo ważnego gola, ale potem zmarnował dwie wyborne sytuacje. Gdyby był skuteczniejszy ten mecz nie kosztowałby nas tylu nerwów. Woli walki i umiejętności dochodzenia do sytuacji nie można mu było odmówić. Piłka go szuka!

Krzysztof Mączyński - 5

Musiał pracować za dwóch i różnie mu to wychodziło. Były momenty, że traciliśmy kontrolę w środku boiska, bo razem z Zielińskim przegrywał pojedynki z twardo grającymi rywalami. Zwycięzców jednak nie będziemy oceniać zbyt surowo.

Kamil Grosicki - 7

Jeden z jaśniejszych punktów naszego zespołu. Nie wszystko mu wychodziło, ale to głównie on w drugiej połowie nękał szybkimi rajdami obronę Kazachów. Gdyby był trochę dokładniejszy ten mecz zakończył by golem lub asystą.

Piotr Zieliński - 5

Od początku meczu elektryczny jakby ciężar gatunkowy meczu go przerastał. Notował zbyt wiele strat. Niestety w reprezentacji nie umie pokazać swojego talentu. Po zmianie stron też grał poniżej oczekiwań.

Robert Lewandowski - 8

W światowym stylu wystawiał kolegom piłkę jak na tacy. Milik i Błaszczykowski mieli tzw. patelnie. Strzelił gola z wolnego, którego nie uznał asystent, ale arbiter główny za ten błąd sprezentował mu rzut karnego, który wykorzystał jak mistrz!