Polska - Litwa 0:0. Oceniamy reprezentantów Polski

LEM
Andrzej Banas
Oceny piłkarzy reprezentacji Polski po meczu z Litwą.

Łukasz Fabiański - 5

Już w 14 sekundzie uratował nas przed utratą gola. To była bardzo ważna interwencja, bo gdybysmy przegrali nastroje przed Euro byłyby minorowe. Poza tym miał niewiele okazji, by pokazać klasę. W 33 min miał szczęście po strzale Novikovsa

BARTOSZ KAPUSTKA - 5

Wiele się nabiegał, bo był nominalnym prawym obrońcą z wieloma zadaniami ofensywnymi. Różnie sobie radził z tą rolą. Na początku meczu był często spóżniony w defensywie, ale im dłużej trwało spotkanie, tym był o z niego więcej pożytku

Thiago Cionek - 5

Początek miał fatalny, bo po jego błędzie Litwini mogli objąć prowadzenie. Potem opanował nerwy i był silnym punktem defensywy. W 27 minucie zablokował bardzo groźny strzał Cernycha. Na pewno był lepszy niz Pazdan przeciwko Holandii

KAMIL GLIK - 4

Trudno mu założyć „siatkę” a jednak Litwinom się udała ta sztuka. Kapitan we wczorajszym meczu, nic wielkiego nie pokazał, choć niczego też nie zawalił. Był to wystep bez historii, po którym poprawią się jego reprezentacyjne statystyki

Jakub Wawrzyniak - 5

Lepiej niż poprawny występ. Na tle takiego rywala jak Litwa prezentował się naprawdę dobrze. Skuteczny w obronie, niezły w ofensywie. Ciekawe czy Nawałka postawi na niego w meczu o punkty. W Krakowie pokazał, że zasługuje na zaufanie

JAKUB BŁASZCZYKOWSKI - 5

Jeden z jaśniejszych punktów naszego zespołu, choć widzieliśmy już jego wiele lepszych meczów. Trudno mu odebrać piłkę, notuje mało strat, ale nie jest tak przebojowy jak kilka lat temu. Grosicki jest lepszy. Trzeba odnotować jego strzał w słupek

KRZYSZTOF MĄCZYŃSKI - 3

Choć występował na swoim stadionie, nie udało mu się poderwać widowni. Bezbarwny występ piłkarza Wisły, który grał wolno i nie potrafił uporządkować gry naszej druzyny w środku pola. Zmieniony przez Jodłowca, który też biegał dostojnie

FILIP STARZYŃSKI - 4

Zapamiętaliśmy go tylko dlatego, że wykonywał większośc stałych fragmentów gry. Niestety choć podobno reprezentacja wiele pracowała nad tym elementem, waleczni Litwini nie dali się zaskoczyć, bo ich jakość pozostawiała wiele do życzenia

KAMIL GROSICKI - 6

Miał wiele kontaktów z piłką, robił sporo wiatru, ale brakowało kropki nad i. Kilka jego rajdów zapowiadało się dobrze, ale gdy próbował cetrować trafiał w nogi rywali. Po zmianie stron już bardziej skoncentrowany i dokładniejszy

GRZEGORZ KRYCHOWIAK - 5

Mocniej biły nam serca, ilekroć Litwini ostro atakowali jego kości, bo „Krycha” jak zwykle nie unikał walki i nie odstawiał nogi. Tak jak cały zespół był lepszy w drugiej połowie, ale nie był to występ po którym ręce same składałyby się do braw

ARKADIUSZ MILIK - 4

W pierwszej połowie niewiele pokazał. Raz trafił w nogi rywali, poza tym zmarnował dobrze zapowiadająca się kontrę. Bez wsparcia Lewandowskiego, miał trudności z wywalczeniem sobie okazji do strzału. W 77 min kropnął z wolnego.

ARTUR BORUC - 5

Sprawdził go Paulius uderzeniem zza pola karnego.

BARTOSZ SALAMON - 4

Poprawny występ.

TOMASZ JODŁOWIEC - 3

Poruszał się dostojnie, bez werwy.

ARTUR JĘDRZEJCZYK, SŁAWOMIR PESZKO, PIOTR ZIELIŃSKI - bez oceny, grali zbyt krótko.

Skala 1-10. Oceniał Maciej Lehmann.

Materiał oryginalny: Polska - Litwa 0:0. Oceniamy reprezentantów Polski - Głos Wielkopolski