Polska - Macedonia 4:1 [ZDJĘCIA]

JAC
Polska pokonała Macedonię w towarzyskim meczu rozgrywanym w Turcji 4:1. Bramki zdobyli Arkadiusz Milik, Szymon Pawłowski, Artur Jędrzejczyk i Waldemar Sobota.

Polscy piłkarze w efektowny sposób zakończyli 2012 rok. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika, pokonali w spotkaniu towarzyskim, rozegranym w tureckiej Antalyi drużynę Macedonii 4:1 (2:0).

Waldemar Fornalik mógł w tym pojedynku skorzystać jedynie z zawodników grających w polskiej lidze. Mecz okazał się bardzo pożytecznym sprawdzianem, dla potencjalnych graczy, którzy w następnym roku mogą znaleźć się w kadrze na mecze eliminacyjne do mistrzostw świata.

Biało-czerwoni bardzo szybko, bo już w 11. minucie objęli prowadzenie, kiedy Arkadiusz Milik dobił piłkę do siatki, po niewykorzystanym rzucie karnym przez Szymona Pawłowskiego. Dwanaście minut później Pawłowski już się nie pomylił, kiedy wykorzystał dobre dośrodkowanie Łukasz Brozia i z bliska wpakował piłkę do siatki rywali.

Polacy dwie następne bramki zdobyli po przerwie. Najpierw Artur Jędrzejczyk głową pokonał macedońskiego bramkarza (z rzutu rożnego dośrodkował Domin Furman), a potem Waldemar Sobota płaskim strzałem zdobył czwartego gola. Rywale honorową bramkę zdobyli krótko przed ostatnim gwizdkiem arbitra.

Reprezentacja Polski następne mecze rozegra już w 2013 roku. 2 lutego w krajowym składzie zagra w Maladze z Rumunią, a 6 lutego w Dublinie biało-czerwoni (w pełnym składzie) zmierzą się z Irlandczykami.

Polska - Macedonia 4:1 (2:0)
bramki: 1:0 - Arkadiusz Milik (11), 2:0 - Szymon Pawłowski (23), 3:0 - Artur Jędrzejczyk (64-głową), 4:0 - Waldemar Sobota (79), 4:1 - Dejan Blazevski (87).
Polska:Skorupski - Broź, Jedrzejczyk (84. Danch), Jodłowiec, Rzeźniczak (46. Rymaniak) - Wszołek (46. Sobota), Łukasik (46. Furman), Kaźmierczak, Pawłowski (76. Piech), Kosecki (59. Kupisz) - Milik.
Macedonia: Naumovski - Brdarovski (83. Kitanovski), Cikarski, Berisha, Mojsov - Blazevski, Stjepanovic, Markoski (60. Randzelovic ), Kostovski, Georgiev (60. Mitrov) - Nexhipi (75. Simonovski).
Sędziował: Huseyin Gocek (Turcja).