Polska - USA NA ŻYWO. Tie-break w ćwierćfinale MŚ siatkarzy 2022. Transmisja live, stream online 8.09

Artur Bogacki
Mecz Polska - USA w czwartek 8.09 będzie drugim starciem tych drużyn w MŚ siatkarzy 2022 Sylwia Dabrowa
Mecz Polska - USA na żywo dziś 8.09 w mistrzostwach świata siatkarzy 2022. To było starcie 1/4 finału MŚ rozgrywanych w naszym kraju i Słowenii, wygrali Polacy. Ze spotkania 8 września w Gliwicach była transmisja live w TV i internecie, sprawdź, gdzie oglądać na żywo stream online w internecie

MŚ SIATKARZY: POLSKA - USA 3:2 (25:20, 25:27, 21:25, 22:25, 15:12

• Polska: Janusz, Kurek, Bieniek, Kochanowski, Semeniuk, Śliwka, Zatorski (libero) oraz Kaczmarek, Łomacz, Fornal, Popiwczak (libero)
  • W I secie początek był wyrównany, później Polacy odskoczyli, nawet na 6 punktów (20:14), m.in. dzięki świetnej zagrywce Jakuba Kochanowskiego. W końcówce Amerykanie się zbliżyli (23:20), ale na więcej nie było ich stać. Tę partię zakończył skuteczny blok Bartosza Kurka (25:20). Dwaj wspominani nasi zawodnicy zdobyli najwięcej punktów w I secie - po 5.
  • II set był bardziej wyrównany. W końcówce Polacy musieli gonić rywali. Od stanu 21;23 doprowadzili do 23:23, ale kolejny punkt zdobyli Amerykanie - po zepsutej przez Łukasza Kaczmarka zagrywce. Setbola obronił atak Aleksandra Śliwki. Następnie długo wymianę, z ofiarnymi obronami graczy USA, na naszą korzyść rozstrzygnął Kochanowski. 25:24 dla nas! Tyle że tej szansy Biało-Czerwoni nie wykorzystali. Kolejną piłkę setową mieliśmy po ataku Kochanowskiego, a po chwili by wielka radość, bo punkt blokiem zdobył Mateusz Bieniek.
  • W III secie górą byli Amerykanie. W drugiej części tej partii zbudowali przewagę (15:19) i nie dali się dogonić
  • W IV secie Polacy prowadzili 11:8, ale seria rywali zmieniał obraz meczu. W końcówce było 17:19, 18:23, 21:23, skończyło się naszą porażką do 22.
  • W tie-breaku, po asie Bieńka, drużyny zmieniły się stronami przy wyniku 8:5. Amerykanie gonili, zbliżyli się na 12:11, a w kolejnej akcji skuteczni zablokowali Kaczmarka. Tyle że wideoweryfikacja zażądana przez Polaków potwierdziła, że rywale dotknęli siatki. A po chwili Kamil Semeniuk zaserwował asa i było 14:11! Pierwszy meczbol był zmarnowany (aut serwisowy Semeniuka). A drugim podejściem Śliwka skończył mecz.

Ale sztuka! Ładne dziewczyny łowią piękne ryby i chwalą się ...

Wcześnie pisaliśmy

Polska już wygrała z USA. W ćwierćfinale będzie dziś powtórka?

Te drużyny w MŚ siatkarzy 2022 już grały ze sobą, zmierzyły się podczas fazy grupowej w Katowicach. Wówczas w Spodku górą byli Polacy, którzy zwyciężyli 3:1. Przewaga psychologiczna w starciu nr 2 z Amerykanami będzie po ich stronie.

Ponadto obie drużyny w odmiennych nastrojach kończyły mecze 1/8 finału MŚ. Biało-Czerwoni gładko wygrali 3:0 z Tunezją,

Amerykanie natomiast męczyli się z Turcją (3:2). Wygrali dwa pierwsze sety, dwa następne przegrali, a w tie-breaku, rozstrzygniętym ostatecznie na swoją korzyść, nie uniknęli nerwów (zwycięstwo do 12).

Mecze Polski i USA w MŚ siatkarzy 2022. Polska do dziś jest niepokonana

Polska

• 26.08: Polska - Bułgaria 3:0 (25:12, 25:20, 25:20)
  • 28.08: Polska - Meksyk 3:0 (25:17, 25:14, 25:19)
  • 30.08: Polska - USA 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:21)
  • 04.09: Polska - Tunezja 3:0 (25:20, 25:15, 25:20)

USA

• 26.08: USA - Meksyk 3:0 (25:18. 25:20, 25:12)
  • 28.08: USA - Bułgaria 3:0 (25:20, 25:23, 26:24)
  • 30.08: USA - Polska 1:3 (25:23, 21:25, 19:25, 21:25)
  • 04.09: USA - Turcja 3:2 (25:21, 25:17, 22:25, 19:25, 15:12)

Polska - USA na żywo. Gdzie oglądać ćwierćfinał MŚ siatkarzy 2022? Transmisja stream online

Czwartkowy mecz (8.09) będzie dostępny dla kibiców w bezpłatnej telewizji, zapowiadany jest także darmowy stream online. Mecze będzie można oglądać tu: