- Polska specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości produktów mięsnych, mlecznych, a także jest liderem w Europie w produkcji owoców i warzyw – podkreślił minister Krzysztof Jurgiel podczas otwarcia stoiska narodowego podczas targów SIAL CHINA 2016, które od 5 maja trwają w Szanghaju.

 

Jurgiel zapewnia w Azji, że z pomocą polskich surowców z powodzeniem można przygotować ulubione chińskie potrawy, których bazą są warzywa czy mięso. Targi SIAL CHINA są jedną z największych imprez wystawienniczych skierowanych do branży spożywczej w Azji. Jak podaje ministerstwo rolnictwa, Polska w tym roku jest krajem partnerskim targów. Ministrowi rolnictwa towarzyszy prezes Agencji Rynku Rolnego Łukasz Hołubowski.

 

Polskie produkty prezentuje ponad 80 wystawców, m.in. branży mięsnej, drobiowej, owocowej oraz mleczarskiej.

Na zwiedzających czekają polskie słodycze, przekąski i alkohole. Impreza potrwa do 7 maja. - Mam nadzieję, że dzięki targom SIAL przekonają się Państwo, że mimo dzielącej nas odległości, mamy wiele wspólnego, a w szczególności jest to zamiłowanie do zdrowej, wysokiej jakości żywności -  zauważył szef polskiego resortu rolnictwa.

 


Strefę AGRO znajdziesz na Facebooku - dołącz do nas!

 

W SIAL CHINA 2016  udział 2900 wystawców z różnych części świata. Organizatorzy targów przewidują, że tegoroczna wystawa przyciągnie ponad 160 tys. przedstawicieli firm.

 

Źródło: minrol.gov.pl