Polskie koszykarki, z poznaniankami w składzie, przegrały bój o strefę medalową w ME do lat 20. Czeszki "odjechały" w drugiej połowie

Alicja Rogozińska w środowym meczu z Czeszkami zdobyła dwa punkty
Alicja Rogozińska w środowym meczu z Czeszkami zdobyła dwa punkty PZKosz
Reprezentacja koszykarek do lat 20, z trzema poznaniankami w składzie, przegrała w węgierskim Sopronie ćwierćfinałowy mecz mistrzostw Europy do lat 20 z Czeszkami 43:64.

Najwięcej punktów dla Polek zdobyła Magdalena Szymkiewicz 13, a dla rywalek Dominika Paurova 15. Dorobek zawodniczek Enei AZS i MUKS Poznań był następujący: Marta Masłowska (MUKS) 3, Weronika Piechowiak 3 i Alicja Rogozińska (obie Enea AZS) 2. W 1/8 finału Biało-Czerwone pokonały Łotyszki 70:54.

Do przerwy podopieczne Krzysztofa Szewczyka toczyły z drużyną naszych południowych sąsiadów bardzo wyrównany bój. Po przerwie Czeszki jednak "odjechały", wykorzystując słabą skuteczność Polek zarówno w ataku, jak i w obronie.