Polskie piłkarki ręczne przegrały z Niemkami. Dobra tylko pierwsza połowa

Materiał Partnera PGNiG
W swoim pierwszym meczu na turnieju w Madrycie, reprezentacja Polski piłkarek ręcznych przegrała z Niemkami 27:31.

Polska - Niemcy 27:31 (13:13)
Polska: Płaczek, Zima - Kobylińska 7 (2), Górna 2, Gęga, Rosiak 1, Achruk 4, Nocuń 1, Balsam 2, Płomińska 2, Zimny, Roszak 1, Nosek 2, Szarawaga 1, Matuszczyk 3, M. Więckowska 1.
Niemcy: Eckerle, Filter – Kalf 2, Berger 2, Grijseels 1, Schmelzer 3, Antl 1, Thomaier 1 (1), Smits 1, Broens Petersen 3 (3), Stolle 3, Zschocke, Boelk 3, Dagenhardt, Maidhof 3 (1), Lauenroth 2, Schulze 1, Degenhardt, Stockschlaeder 3.

Obie ekipy ostatnio spotkały się na ubiegłorocznych mistrzostwach Europy w Danii, wtedy padł remis 21:21. Na turnieju w Madrycie, w meczu z ósmą drużyną ostatnich mistrzostw świata, Biało-Czerwone zagrały całkiem dobrze w pierwszej połowie. Na początku spotkania dobrą obroną zmusiły rywalki do prostych błędów, dobrze broniła Adrianna Płaczek i w 11 minucie nasze zawodniczki prowadziły 6:3. Potem nastąpił okres strat i nieskutecznych rzutów naszego zespołu, co Niemki natychmiast wykorzystały. W 19 minucie drużyna zza naszej zachodniej granicy wygrywała 10:8.

Ostatnia faza pierwszej połowy to znowu dobra gra zawodniczek trenera Arne Senstada. Znów dobre akcje w defensywie i skutecznie skończone akcje w ataku pozycyjnym w 25 minucie dały nam prowadzenie 12:11. Do przerwy mieliśmy remis.

Gorzej wyglądała gra naszego zespołu po przerwie. Przeciwniczki zagrały nieco aktywniejszą, podwyższoną obroną, co powodowało większą liczbę błędów w rozegraniu piłki u Polek. Szwankowała też skuteczność. Wprawdzie od prowadzenie Niemek 17:14 w 36 minucie nasze zawodniczki doprowadziły do remisu 19:19 w 41, ale kolejne trzy gole zdobyły rywalki, które już nie oddały prowadzenia.

Nasz selekcjoner mecz z Niemkami potraktował jako przegląd kadr. Często zmieniał szóstkę zawodniczek z pola, które były na boisku, zagrały wszystkie nasze zawodniczki. Dla reprezentacji Polski turniej w Madrycie to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się 1 grudnia w Hiszpanii mistrzostwami świata, na których w grupie nasze szczypiornistki zmierzą się z Serbią, Rosyjską Federacją Piłki Ręcznej i Kamerunem.