Polskie siatkarki poznały rywalki na mistrzostwach Europy

  Polskie siatkarki poznały rywalki na mistrzostwach Europy

  Zdjęcie autora materiału

  Leszek Jaźwiecki

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Polskie siatkarki poznały rywalki na mistrzostwach Europy
  W Stambule odbyło się losowanie grup mistrzostw Europy siatkarek 2019. Polki jako gospodynie turnieju znalazły się w gronie drużyn rozstawionych i jeszcze przed losowanie wiadomo było, że zagrają w grupie B, razem z reprezentacjami Włoch, Belgii, Ukrainy, Portugalii i Słowenii.
  Polskie siatkarki poznały rywalki na mistrzostwach Europy
  Polki czeka trudne zadanie, grupa jest wymagająca. Nie trafiły na najsilniejszy w tej chwili zespół Serbii, ale najtrudniejszymi rywalkami Biało-Czerwonych będą Włoszki, wicemistrzynie świata oraz reprezentacja Belgii, która podczas mistrzostw Europy w 2013 roku sięgnęła po historyczny brąz. Pozostałe zespoły, zwłaszcza prowadzona przez Włocha Alessandro Chiappiniego Słowenia, też przyjadą do Łodzi powalczyć o jak najlepszy wynik.

  Turniej finałowy ME, który odbędzie się w dniach 23 sierpnia – 8 września, zorganizują cztery kraje Turcja, Polska, Węgry, Słowacja. W mistrzostwach wezmą udział 24 drużyny.
  Podczas losowania wszystkie reprezentacje podzielono na pięć koszyków, zgodnie z pozycją w rankingu CEV z października 2017 roku. Do zespołów rozstawionych dolosowano kolejne zespoły i w ten sposób zostało utworzonych cztery grupy po sześć zespołów.

  Grupa A: Turcja, Serbia, Bułgaria, Francja, Finlandia, Grecja
  Grupa B: Polska, Włochy, Belgia, Ukraina, Portugalia, Słowenia
  Grupa C: Węgry, Holandia, Chorwacja, Azerbejdżan, Rumunia, Estonia
  Grupa D: Słowacja, Rosja, Niemcy, Białoruś, Hiszpania, Szwajcaria

  Polskie siatkarki swoje mecze rozgrywać będą w Atlas Arenie w Łodzi, w Turcji siatkarki zagrają w Ankarze w Baskent Voleybol Salonu, na Węgrzech w stolicy kraju Budapeszcie w Papp Laszlo Budapest Sportarena), natomiast na Słowacji w Bratysławie mecze będą rozgrywane w Zimnym Stadionie Ondreja Nepelu.

  W Łodzi zostaną rozegrane dwa spotkania 1/16 finału oraz jeden ćwierćfinał i półfinał, a mecze o medale mistrzostw w Ankarze.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Mors Masakrator w Dąbrowie Górniczej


  Dramat skoczka narciarskiego w Zakopanem


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Aktualności sportowe