Ponad 117 tys. złotych wrzucili na tace uczestnicy mszy św....

  Ponad 117 tys. złotych wrzucili na tace uczestnicy mszy św. na INEA stadionie

  Anna Kot

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Dzieci z Lainya, gdzie pracuje o. Andrzej Dzida (z prawej) ustawili się do zdjęcia przed Domem Nadziei z napisem „Gdzie chrzest, tam nadzieja”
  1/2
  przejdź do galerii

  Dzieci z Lainya, gdzie pracuje o. Andrzej Dzida (z prawej) ustawili się do zdjęcia przed Domem Nadziei z napisem „Gdzie chrzest, tam nadzieja”

  Dokładnie 117 497, 52 zł wrzucili na tace uczestnicy mszy z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski. To składka na Dom Dziecka w Lesznie i doprowadzenie wody do Domu Nadziei w Lainya w Sudanie Południowym.
  „Dzięki otwartości bp. Damiana Bryla, ks. Szymona Stułkowskiego, mojej siostry Honoraty i wielu ludzi dobrej woli udało się na INEA stadionie w Poznaniu uzbierać 58 748, 76 zł na doprowadzenie wody z mechanizacją na terenie Domu Nadziei w Lainya wraz z przyszłą infrastrukturą” – napisał w podziękowaniu do Polaków o. Andrzej Dzida, misjonarz werbista z Poznania, który pracuje w Sudanie Południowym. Taka sama kwota zostanie przeznaczona na remont Domu Dziecka w Lesznie.
  W dowód wdzięczności mieszkańcy Lainya ustawili się do zdjęcia przed Domem Nadziei z napisem „Gdzie chrzest, tam nadzieja”, który był głównym hasłem rocznicowych obchodów w Polsce.
  Msza św. na poznańskim stadionie została odprawiona 16 kwietnia przez legata papieskiego kardynała Pietro Parolina i stanowiła centralne wydarzenie uroczystości z okazji 1050-lecia chrztu Polski.
  We mszy wzięło udział około 35 tys. wiernych z całego kraju i kilkuset kapłanów.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo