Porażka Biofarmu Basket Poznań w I lidze koszykarzy. R8 miało Hicksa i nieco więcej atutów

Michael Hicks z R8 próbuje powstrzymać Piotra Wielocha z Biofarmu Basket
Michael Hicks z R8 próbuje powstrzymać Piotra Wielocha z Biofarmu Basket Fot. Grzegorz Dembiński
Z trzech męskich zespołów naszego regionu nie zawiodła jedynie pierwszoligowa Jamalex Polonia Leszno, pewnie wygrywając z Siarką w Tarnobrzegu. Po zaciętych meczach pokonane z parkietu schodziły zespoły BM Slam Stal Ostrów – w PLK i Biofarmu Basket Poznań – w I lidze.

Podopieczni Przemysława Szurka w zaległym spotkaniu podejmowali w niedzielę beniaminka z wielkimi aspiracjami, czyli R8 Basket Kraków z supersnajperem Michaelm Hicksem w składzie. Mimo zmęczenia sobotnim pojedynkiem w Stargardzie (krakowianie przegrali trzema punktami) goście w pierwszej połowie dość szybko odskoczyli poznaniakom na kilka punktów.

Po zmianie stron miejscowi byli w pościgu za rywalami, ale nawet kiedy doprowadzili do remisu w trzeciej kwarcie nie potrafili pójść za ciosem i wykorzystać słabości przeciwnika. Na dwie minuty przed kocem goście znów wypracowali sobie 10-punktową przewagę. Biofarm zniwelował straty do czterech „oczek” rzutami za trzy punkty, ale ostatecznie na odrobienie strat zabrakło czasu.

I liga koszykarzy: Biofarm Basket Poznań – R8 Basket Kraków 77:83 (11:24, 23:19, 23:18, 20:22) Najwięcej dla Biofarmu Basket: Struski 15, Kurpisz 13, Fiszer 13.