Porażka Energi MKS Kalisz w Puławach

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
Piłkarz ręczni Energi MKS Kalisz doznali już dziesiątej porażki w sezonie
Piłkarz ręczni Energi MKS Kalisz doznali już dziesiątej porażki w sezonie Fot. Andrzej Kurzyński
W środę rozegrana została pełna seria spotkań w PGNIG Superlidze piłki ręcznej mężczyzn. Energa MKS Kalisz w swoim 14 występie w sezonie poniósł dziesiątą porażkę przegrywając na wyjdzie z wiceliderem „swojej” grupy pomarańczowej KS Azoty Puławy 22:27 (11:17).
Kaliszanie dotrzymywali kroku czwartej „sile: ligi przez kwadrans. O porażce podopiecznych trenera Pawła Ruska zadecydowała końcówka pierwszej oraz początek drugiej połowy, W drugim kwadransie pierwszej części spotkania (w 15. minucie był remis 8:8), gospodarze wypracowali sobie sześciobramko0wą przewagę, a w 36 minucie prowadzili już dziewięcioma bramkami (21:12). Kaliszanie zdołali już tylko zmniejszyć rozmiary przegranej. Zgodnie z przewidywaniami cztery punkty zostały w Puławach.

Energa MKS Kalisz z dorobkiem 14 punktów wciąż zajmuje przedostatnie siódme miejsce w tabeli grupy pomarańczowej i jedenaste w zbiorczej tabeli całej PG NiG Superligi. Realną szansę powiększenia swojego dorobku o trzy oczka będą mieli w sobotę, kiedy podejmować będą w hali Kalisz Arena KPR Legionowo, zespół zajmujący szóstą lokatę w tabeli grupy granatowej i czternastą w tabeli zbiorczej.

Wyniki pozostałych środowych spotkań: MMTS Kwidzyn – KPR Lefionovia Legionowo, 27:24 (13:12), SPR Stal
W grupie granatowej na czele PGE Vive Kielce – 51 pkt. przed Górnikiem Zabrze – 42 pkt. a w grupie pomarańczowej Orlen Wisłą Płock – 42 pkt przed Azotami Puławy – 39 pkt.