Porażka Politechniki Poznań i wygrana Stali Ostrów w I lidze koszykarzy

Radosław Patroniak, Krzysztof Maciejewski
W środę zespoły I ligi koszykówki mężczyzn po raz drugi w sezonie 2012/2013 wybiegły na parkiety. Absolutny beniaminek tego szczebla rozgrywek AZS Politechnika BIG-PLUS Poznań, w pierwszym występie przed własną widownią podejmował od lat zaliczany do pierwszoligowej czołówki MKS Dąbrowa Górnicza.

Poznaniacy postraszyli mocnego rywala,ale po zaciętej walce przegrali 64:71 i na historyczny pierwszy sukces na zapleczu Tauron Basket Ligi muszą poczkać.Efektownym double-double (13 pkt, 21 zbiórek) popisał się Adam Metelski.

Podopieczni Waldemara Mendla rozpoczęli mecz doskonale, po niespełna pięciu minutach prowadząc 14:2. Niestety, jeszcze w pierwszej kwarcie rywale z minimalną nawiązką odrobili straty, później długo trwała bardzo wyrównana rywalizacja. O wyniku przesądził nieudany dla poznaniaków środek ostatniej kwarty. Od remisu 53:53 goście wypracowali dziesięciopunktową przewagę i zwycięstwa nie pozwolili już sobie odebrać.

Z kolei koszykarze BM SLAM Stali Ostrów Wielkopolski zmierzyli się na wyjeździe ze Spójnią Stargard Szczeciński. Zespół trenera Mikołaja Czai zagrał bardzo dobrze, po wyrównanej pierwszej połowie, w drugiej nie pozostawiając rywalom złudzeń. Bohaterem gości był Wojciech Żurawski (22 pkt, 16 zbiórek).

AZS Politechnia BIG-PLUS Poznań - MKS Dąbrowa Górnicza 64:71 (19:21,16:12, 16:20, 13:18)AZS Politechnika: Metelski 13, Hybiak 12, Sobkowiak 10, Baszak 9, Rostalski 6, Ulchurski 6, Gacek 5, Szydłowski 2, Rzeczkowski 1, Dylik 0, Stankiewicz 0,Tkacz 0.Spójnia Stargard Szczec. - BM SLAM Stal Ostrów Wielkopolski 51:75 (15:14,18:22,10:24,8:15)Stal: Żurawski 22, Olejnik 15, Kałowski 8, Szumelda-Krzycki 8, Chmielarz 6, Zębski 6, Szawarski 5 Kaczmarzyk 3, Dymała 2, Dryjański 0, Sierański 0.