Porażka rezerw Lecha, awans znacznie się oddalił

MAC, LUMAR
Ivan Djurdjević, trener rezerw Lecha
Ivan Djurdjević, trener rezerw Lecha Archiwum
Piłkarze Lecha II Poznań w spotkaniu 32. kolejki rozgrywek grupy II trzeciej ligi przegrali w sobotę na wyjeździe z Elaną Toruń 3:5 (1:2) i mocno skomplikowali sobie sytuację w rywalizacji o awans do drugiej ligi.

Rezerwy Kolejorza prowadzą wprawdzie w tabeli, ale jeżeli w kończącym kolejkę niedzielnym spotkaniu Gwardia Koszalin pokona na wyjeździe broniącą się przed spadkiem Pogoń Lębork – Gwardia zostanie liderem tabeli z przewagą dwóch punktów nad rezerwami Kolejorza. Gwardia zostanie nowym liderem nawet w przypadku remisu w Lęborku, ponieważ ma korzystny bilans bezpośrednich z lechitami.

W Toruniu, drużyna Elany, która dzięki wygranej zachowała jeszcze szanse awansu, objęła prowadzenie w 18. minucie po samobójczej bramce Juricy Cindricia. Podopieczni trenera Ivana Djurdjevicia doprowadzili wprawdzie do wyrównania 20 minut później za sprawą Niklasa Zulciaka, ale jeszcze przed przerwą torunianie odzyskali prowadzenie po golu Macieja Stefanowicza (38).

Druga połowa należała do zespołu z Torunia. Bramki dla Elany strzelili jeszcze Marcin Trojanowski (54), Adam Zawierucha (56) oraz Patryk Aleksandrowicz (69). Na trzy trafienia rywali lechici odpowiedzieli tylko bramkami przy wyniku 4:1 oraz przy prowadzeniu Elany 5:2. Na listę strzelców wpisali się Marek Mróz (62) oraz Victor Gutierrez (74). Kluczowy dla losów spotkania był okres między 52. a 54. minutą, kiedy torunianie zdobyli dwie bramki obejmując prowadzenie 4:1.