Porażka siatkarek PTPS Piła z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza

Krzysztof Maciejewski
W spotkaniu siódmej kolejki rozgrywek PlusLigi kobiet, siatkarki PTPS Piła przegrały w środę na wyjeździe z Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3. Komplet trzech punktów przypadł więc przeciwniczkom pilanek, czwartej drużynie poprzedniego sezonu.

Podopieczne Mirosława Zawieracza to zespół nieobliczalny, który w tym sezonie PlusLigi sprawił już kilka niespodzianek. Niestety, w środę pilanki zagrały bardzo słabo i nie zdołały nawiązać walki z wyżej notowanymi rywalkami.

Mecz trwał zaledwie 70 minut, a wyższość dąbrowianek ani przez moment nie podlegała dyskusji. Ekipa Tauron MKS w każdym secie już na początku, jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną, uzyskiwała wyraźne prowadzenie, które bez kłopotów utrzymywała.

Na drugiej przerwie technicznej w pierwszej i trzeciej partii MKS prowadził już 16:8, a w secie drugim nawet 16:6. Bezradne wobec dobrej gry rywalek pilanki, popełniły mnóstwo błędów własnych, miały wiele problemów z przyjęciem zagrywki.

Był to drugi z serii trzech meczów ligowych, które siatkarki PTPS rozegrać muszą w okresie zaledwie pięciu dni. Ten maraton drużyna z Piły zakończy w piątek, kiedy podejmować będzie outsidera tabeli AZS Białystok. Pilanki tego dnia będą faworytem, a mecz rozpocznie się o godz. 20.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - PTPS Piła 3:0 (25:16, 25:13, 25:10)