Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Porodówka w Gnieźnie: Trwają przenosiny oddziałów, wstrzymano przyjęcia pacjentek

red
Od 22 lipca, trwają przenosiny oddziałów ginekologicznego, porodówki i noworodków ze starego budynku szpitala w Gnieźnie do jego nowego skrzydła. Cała akcja odbywa się sprawie, lecz konieczne było chwilowe wstrzymanie planowych przyjęć pacjentek. Dlaczego?

Nadeszła chwila, na którą kobiety z powiatu gnieźnieńskiego czekały od co najmniej 10 lat. Po wielu budowlanych perypetiach, nowe skrzydło Szpitala Pomnik Chrztu Polski zostało ukończone i otwarte.

Porodówka Gniezno. Trwają przenosiny oddziałów, wstrzymano przyjęcia pacjentek

Od wielu miesięcy kobiety z Gniezna i okolic czekały na możliwość rodzenia w lepszych warunkach niż te, które zapewnia im oddział porodowy w starej części budynku. Choć wykwalifikowany personel stara się, by zapewnić pacjentkom najlepszą opiekę, stare pomieszczenia nie są przystosowane do porodów rodzinnych. Oddział jest ciasny, co przy liczbie rodzących w jednym dniu większej niż 10, sprawia, że robi się niekomfortowo. Dodatkowo, pomieszczeń sanitarnych jest zbyt mało.

Pod koniec mijającego tygodnia, kiedy rozpoczęto przenosiny oddziałów oddział przyjął ponad dwadzieścia kobiet rodzących, co spowodowało prawdziwy „wysyp” noworodków. Miejsca na oddziale zabrakło, więc kolejne kobiety po porodach zostały przeniesione na oddział ginekologiczny. W małych i wąskich salach umieszczono nawet po sześć pacjentek.

Zdarzają się choroby o tak niezwykłych objawach, że trudno uwierzyć, aby były prawdziwe. Niestety, dziwne, rzadkie choroby często okazują się nieuleczalne, a chorującym na nie osoby utrudnia normalne funkcjonowanie wśród innych ludzi, którzy o ich chorobach nigdy nie słyszeli.Zobacz w galerii najdziwniejsze choroby w historii medycyny ---->

Najdziwniejsze choroby w historii medycyny i ich niezwykłe o...

Dyrekcja uspokaja: to chwilowe

W tym samym czasie dyrekcja szpitala podjęła decyzję o wstrzymaniu przyjęć planowych na oddział porodowy, co spowodowało niepokój u przyszłych mam.

Jak mówi dyrektor szpitala, Grzegorz Sieńczewski, jest to związane z przenosinami bloku porodowego. Na nowy bloku montowana jest lampa do cesarskiego cięcia.

Zgodnie ze słowami dyrekcji, ta sytuacja m potrwać do połowy weekendu. Wtedy na blok trafić mają pierwsze pacjentki przygotowane do zabiegu.

Co mają zrobić kobiety, które zaczną rodzić? Wstrzymanie przyjęć planowych dotyczy wyznaczonych terminów przyjęcia do szpitala. Kobiety, u których rozpocznie się akcja porodowa, mogą zgłaszać się do placówki.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało mapę placówek, które będą szczepić pacjentów na koronawirusa. Na terenie Wielkopolski w każdym z powiatów jest kilka takich punktów - są to szpitale, przychodnie, jak również prywatne gabinety lekarskie i pielęgniarskie. Sprawdź w galerii, w których placówkach na terenie Wielkopolski będą szczepić pacjentów na COVID-19 i do której z nich masz najbliżej.Przejdź do galerii --->

Szczepienia na koronawirusa - oto adresy placówek, gdzie będ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski