Zobacz
  koniecznie

  Czy Twoje imię i nazwisko jest na liście?

  Rozwiń
  Porwał 19-latka. Wpadł w ręce "łowców głów"

  Porwał 19-latka. Wpadł w ręce "łowców głów"

  JL

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Porwał 19-latka. Wpadł w ręce "łowców głów"

  ©archiwum

  Pod koniec maja policjanci z grupy pościgowej zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Patryk K. mimo wyroku za uprowadzenie 19-latka nie stawił się do zakładu karnego, aby odbyć karę. Wpadł w ręce policjantów w centrum Poznania na Al. Marcinkowskiego.
  Porwał 19-latka. Wpadł w ręce "łowców głów"

  ©archiwum

  - Policjanci zajmujący się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości ustalili, że Patryk K. przez kilka miesięcy ukrywał się. Po wyroku który zapadł w ubiegłym roku, nie stawił się do zakładu karnego, gdzie miał odbyć resztę kary. W związku z tym jego nazwisko znalazło się na liście gończym i wykazie osób poszukiwanych - wyjaśnia Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

  Jak podają policjanci, Patryk K. był jednym z oskarżonych w procesie o uprowadzenie 19-latka. Do porwania doszło w maju 2012 r. kiedy 19-latek czekał na autobus do szkoły. Porywacze przetrzymywali go w podziemnym bunkrze. Od rodziny żądali miliona złotych za jego uwolnienie. Po dziesięciu dniach koszmaru policjanci uwolnili chłopaka, a sprawców zatrzymali.

  W połowie ubiegłego roku cała piątka zatrzymanych przez policjantów porywaczy usłyszała wyroki od 3 do 12 lat więzienia.
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo