Poseł Tomasz Górski odszedł z PiS do Solidarnej Polski

  Poseł Tomasz Górski odszedł z PiS do Solidarnej Polski

  Łukasz Cieśla, PEJ

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poseł Tomasz Górski odszedł z PiS do Solidarnej Polski

  Poseł Tomasz Górski odszedł z PiS do Solidarnej Polski ©Fot. Archiwum

  W sobotę w Sejmie oficjalnie ogłoszono przejście Tomasza Górskiego, dotychczas posła poznańskiego PiS, do Solidarnej Polski. To między innymi efekt jego konfliktów z szefem PiS w Poznaniu, posłem Tadeuszem Dziubą.
  Poseł Tomasz Górski odszedł z PiS do Solidarnej Polski

  Poseł Tomasz Górski odszedł z PiS do Solidarnej Polski ©Fot. Archiwum

  O tym transferze w sejmowych kuluarach mówiło się od dawna. Pierwszy raz kiedy Solidarna Polska w ogóle powstała, później wraz z narastającym konfliktem wewnątrz poznańskiego PiS. Patria podzieliła się na jastrzębi - na czele z Tadeuszem Dziubą, prezesem w okręgu i gołębi - tu właśnie był Tomasz Górski. Ponownie o odejściu Górskiego mówiło się, gdy z PiS został wyrzucony Przemysław Markowski, szef klubu tej partii w Radzie Miasta Poznania.

  "Głos Wielkopolski" o tym, że Górski ostatecznie chce odejść z poznańskiego PiS, dowiedział się w czwartek. Ale wówczas poseł Andrzej Dera, lider Solidarnej Polski w regionie, stwierdził, że nic nie wie, by takie rozmowy prowadzono. Z kolei Tomasz Górski ani w czwartek, ani wczoraj nie odbierał naszych telefonów. Oddzwonił dopiero dziś, już po tym, jak w Sejmie oficjalnie ogłosił swoje odejście z PiS.

  PRZECZYTAJ TAKŻE:
  Polityka: Poseł Tomasz Górski 14 głosami ocalił swój immunitet
  Panie pośle, już dziękujemy!
  Tomasz Górski, poseł Prawa i Sprawiedliwości
  Filip Rdesiński twarzą Solidarnej Polski w Poznaniu

  - Czy celowo nie odbierałem telefonów? Hmm, miałem w ostatnich dniach sporo pracy i rozmów - powiedział nam dziś Tomasz Górski. - Rozmowy prowadziłem od jakichś dwóch tygodni, ale nie z Andrzejem Derą lecz ze Zbigniewem Ziobrą - zapewnia.

  Jako motywy swojego przejścia do SP, poseł Górski wskazuje chęć do ciężkiej pracy, realizowanie własnych priorytetów w polityce oraz "beznadzieją" w PiS, zwłaszcza w jego poznańskich strukturach.

  - Odchodząc do SP, uciekam w ciężką pracę. W PiS wręcz domagano się ode mnie nieaktywności - twierdzi Tomasz Górski. - Chcę działać do przodu, a w PiS się tego nie da robić. Ta partia wymaga głębokich reform, na które obecnie nie ma szans. Teraz będę znacznie bardziej aktywny.

  Podczas sobotniej konferencji prasowej z Jackiem Kurskim z SP, Górski zapowiedział, że w nowej partii będzie zajmować się ulgami dla przedsiębiorców, bo, jak mówił, obecnie podwyższa się wiek emerytalny i podatki, a nie wprowadza żadnych udogodnień dla polskich przedsiębiorców.

  - W takich okolicznościach potrzebna jest Polsce nowa, sprawna, dynamicznie działająca organizacja centroprawicowa, która będzie w stanie skutecznie zmieniać Polskę i ja uważam, że Solidarna Polska jest taką organizacją - tłumaczył Tomasz Górski.  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  cwaniok ?

  grzech (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 18

  Górski jest twarzę obecnych polityków posłów obojetnie jakiej formacji co potrafić kpić z Narodu robić swoje intersy z kieszeni tej bidy!,lekceważyć sprawy nadrzędne a juz inters ludzi...rozwiń całość

  Górski jest twarzę obecnych polityków posłów obojetnie jakiej formacji co potrafić kpić z Narodu robić swoje intersy z kieszeni tej bidy!,lekceważyć sprawy nadrzędne a juz inters ludzi ,był radnym bezradnym cwanaczkiem takim jak inni z PiS Dudziakowa Grzesie, dzis p-osioł-wstyd !za tych ludzi braku honoru i nie chodzi o jego wędrówki partyjne, a jako osobę bez wartości ,ale cóz robi biznes i się śmieje z tych co go wybierają mając ich za głupców zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nic nie zrobil

  edyta (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 16 / 16

  Panie Posle, niech PAN ma w sobie odrobine uczciwosci i powie szczerze CO DO TEJ PORY ZROBIŁ DLA LUDZI DLA KRAJU? NICCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC! Jedynie umie PAN rozplakatowac...rozwiń całość

  Panie Posle, niech PAN ma w sobie odrobine uczciwosci i powie szczerze CO DO TEJ PORY ZROBIŁ DLA LUDZI DLA KRAJU? NICCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC! Jedynie umie PAN rozplakatowac POZNAN i okolice w czasie kampani i nic poza tym. WSTYDZIC SIE BY PAN MOGL i nic wiecej zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Bardzo dobrze!

  Kaska (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 47 / 34

  Brawo Posel Górski !!!! Trzeba było zrobic to wcześniej .

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  To tak jakby byl harcerzem

  pol (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 40 / 35

  i przeszedl do " zuchow "

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Następna

  Zgul (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 47 / 39

  przechrzta polityczna

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  nieporozumienie

  patriota (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 39 / 30

  ten człowiek nie powinien istniec w polityce a teraz bedzie twarzą SP czuje obrzydzenie, popierałem SP , już Kaczynski powinien go dawno wyrzucić, brudna polityka, interesy , cwaniactwo ...

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo