Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Postępują prace przy remoncie trasy PST. Kiedy pojadą nią tramwaje?

Grzegorz Okoński
Grzegorz Okoński
Odcinek przebudowywanej trasy PST do Lechickiej ma już ułożone szyny i podkłady, a prace nad nimi toczą się na odcinku w stronę centrum.
Odcinek przebudowywanej trasy PST do Lechickiej ma już ułożone szyny i podkłady, a prace nad nimi toczą się na odcinku w stronę centrum. Adam Jastrzębowski
Trwają prace nad przebudową trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Szyny są już ułożone na odcinku od Słowiańskiej do Lechickiej. Wygląda na to, że na przełomie maja i czerwca na zmodernizowaną trasę będą mogły z powrotem wyjechać tramwaje.

Na końcu grudnia 2022 uruchomiono komunikację na odcinku Roosevelta – Słowiańska. Następny odcinek, do Lechickiej, ma już ułożone szyny i podkłady, a prace nad nimi toczą się na odcinku w stronę centrum. W najbliższych planach ekipy budowlane mają także wykonanie prac ziemnych na długości przystanku Lechicka / Poznań Plaza.

- Od strony ul. Słowiańskiej rozpoczyna się także kolejny, bardzo ważny etap prac, czyli zasypywanie torowiska tłuczniem – opowiada Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego. - Z tego powodu na plac budowy dostarczane są tysiące ton tego materiału, a postęp prac będzie łatwo dostrzegalny – większość elementów konstrukcyjnych nowej trasy (poza szynami) zostanie nim przykryta.

Zobacz też: Mieszkańcy rejonu Bułgarskiej mają dość napływu aut. Szlabany mają zatrzymać kibiców

Śledząc obecnie prowadzone prace na części trasy za ulicą Lechicką (na torze w kierunku centrum) trafiamy między przystanki Szymanowskiego i Kurpińskiego – tam teraz są podkłady oraz szyny.

Do zakończonych ostatnio prac ZTM zaliczył wykonanie torowiska w technologii bezpodsypkowej - na dwóch torach oraz międzytorzu przed przystankami: Aleje Solidarności, Lechicka/Poznań Plaza i Szymanowskiego. Jedynie na przystanku Kurpińskiego, na torowisku w kierunku centrum trzeba zbudować w ten sposób ostatni odcinek.

- Wcześniej zakończono już zabudowę ścianek peronowych na wszystkich przystankach – dodaje Bartosz Trzebiatowski.

Zobacz też: Poznań kiedyś i dziś: tak od 1945 r. zmieniło się miasto. Przeżyj niesamowitą podróż w czasie z okazji 78. urodzin "Głosu Wielkopolskiego”

Dawne miasta w województwie wielkopolskim kryją swoje tajemnice. Każde z nich ma swoją historię, jest wyjątkowe i przyciąga. Każde warto odwiedzić, ponieważ znajdują się tutaj turystyczne perełki. Sprawdź w galerii, które miasta zniknęły z mapy Wielkopolski --->

Te miasta zniknęły z mapy Wielkopolski. Kryją wiele mrocznyc...

Obserwuj nas także na Google News

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski