UAM i Politechnika Poznańska poszukują organiczników - przedsiębiorczych, aktywnych studentów, którzy dają przykład innym. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza i Politechnika Poznańska postanowiły połączyć swoje siły przy wspólnym projekcie. Realizują program mający na celu rozwój dziedzictwa kulturowego i wyróżnianie przedsiębiorczych postaw wśród młodych mieszkańców Wielkopolski. Projekt jest współfinansowany z środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i funduszy Banku Zachodniego WBK.

- Nasz projekt kierowany jest do studentów. Chcemy, by to studenci zachęcali i pokazywali na własnych przykładach, że można jednocześnie uczyć się i prowadzić własny biznes albo rozwijać swoją karierę już na studiach - mówi Dominika Narożna z UAM, koordynator projektu „Kultura przedsiębiorczości dla mieszkańców Wielkopolski”. 

W czasie trwania programu przewidziano cykl wydarzeń, związanych z biznesem i rozwojem przedsiębiorczych postaw. 

- To chociażby organizowany przez nas konkurs fotograficzny, w którym kapituła nagrodzi na uroczystej gali w poniedziałek trzech laureatów.

Dwanaście prac z kilkudziesięciu nadesłanych propozycji znajdzie się na oficjalnej wystawie, którą będzie można zobaczyć przed aulą Lubrańskiego już od poniedziałku - zapowiada Dominika Narożna. 

To jednak nie koniec. Politechnika wraz z UAM poszukują studentów, którzy są tak zwanymi organicznikami. Czyli?

- Poszukujemy studentów, różnych uczelni, którzy są aktywni także zawodowo. Którzy bez problemu łączą studia z pracą, a przy tym są dostępni i robią coś dodatkowo także dla innych. Czy to w formie pracy, czy wolontariatu. Wiedzą, co oznacza praca u podstaw, praca organiczna i wprowadzają to do swojego życia. Są takimi filantropami, aktywistami - opowiada Dominika Narożna. 

Przez okrągły miesiąc można zgłaszać do biura prasowego UAM osoby, które mogą pretendować do miana organicznika. 

- Chcemy wyróżnić studentów w trzech kategoriach. Każdy, kto uważa się za drugą Emilię Sczaniecką, Karola Marcinkow-skiego czy Heliodora Święcickiego, może zgłosić do nas swoją kandydaturę. Kapituła na oficjalnej gali wręczy nagrody laureatom już w czerwcu - mówi Dominika Narożna. 

To jednak nie koniec wszystkich zaplanowanych wydarzeń w ramach projektu „Kultura przedsiębiorczości dla mieszkańców Wielkopolski”. W najbliższym czasie mają być organizowane warsztaty filmowe, podczas których studenci będą promowali we własnym środowisku aktywistów z ich najbliższego otoczenia. Także Politechnika Poznańska planuje cykl wykładów „Bądź jak Steve Jobs”. 

Więcej informacji o projekcie dostępnych jest w biurze prasowym UAM.