Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powrót uczniów do szkół i koniec nauki zdalnej - 18 stycznia uczniowie klas I-III wracają do podstawówek. Co się zmieni?

Igor Chudziński
Igor Chudziński
Wideo
od 16 lat
Podczas konferencji prasowej w poniedziałek, 11 stycznia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przedstawił decyzję w sprawie powrotu uczniów do szkół. Zgodnie z decyzją rządu najmłodsi uczniowie z klas I-III szkół podstawowych wrócą do nauki stacjonarnej zaraz po feriach zimowych - 18 stycznia.

Jest decyzja w sprawie powrotu uczniów klas I-III podstawówek do szkół wraz z końcem ferii zimowych - 18 stycznia. Jak poinformował podczas konferencji prasowej minister edukacji, uczniowie klas I-III wrócą do szkoły 18 stycznia.

Wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli wzrosło od 1 września 2020 o 6 proc. Podwyżki to efekt porozumienia z kwietnia 2019 roku. Zobacz, ile zarabiają nauczyciele po podwyżce --->

Zarobki nauczycieli 2020: Tyle wynoszą ich pensje po podwyżk...

- Doszliśmy do wniosku, że najbardziej nieśmiałym krokiem luzowania obostrzeń, który możemy wykonać, jest uruchomienie nauki stacjonarnej w klasach I-III - mówił Adam Niedzielski, minister zdrowia podczas konferencji prasowej.

I dodawał: - Szkody związane z nieprzebywaniem dzieci klas I-III w normalnej grupie rówieśniczej to koszt, który nie równoważyłby ryzyka, którego nie oceniamy wysoko. Dlatego zdecydowaliśmy o utrzymaniu wszystkich obowiązujących obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach I-III.

Koniec nauki zdalnej - 18 stycznia

Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z resortem zdrowia i Głównym Inspektorem Sanitarnym przygotowali szereg wytycznych dla klas I-III szkół podstawowych na wypadek powrotu uczniów tych klas do szkół od 18 stycznia.

Rekomendacje te zakładają:

  • Jedną grupę uczniów na jedną salę;
  • Tych samych nauczycieli dla danej klasy;
  • Indywidualny plan dnia dla klasy;
  • Częste mycie rąk, ochronę podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust;
  • Wietrzenie sal i pomieszczeń w częściach wspólnych, w czasie przerw i zajęć.

Póki co nie jest brany pod uwagę powrót starszych klas do szkół. Liczba zakażeń dziennych wciąż jest zbyt wysoka. W poniedziałek 11 stycznia ma ruszyć masowe testowanie nauczycieli na obecność koronawirusa, które potrwa do 15 stycznia.

Wkrótce poznamy Młodzieżowe Słowo Roku 2020. na razie na stronie wydawnictwa PWN, które organizuje coroczny plebiscyt można zobaczyć zgłoszone nominacje. Część z nich jest obecna w polszczyźnie już od lat, ale nie brakuje takich, które pojawiły się w języku młodych ludzi dopiero niedawno. W galerii prezentujemy zaledwie część nominowanych słów, naszym zdaniem najciekawszych. Młodzieżowe Słowo Roku 2020 zostanie ogłoszone przed końcem grudnia. Zobacz przykłady słów, które mogą zostać Młodzieżowym Słowem 2020 roku ---->

Młodzieżowe Słowo Roku 2020 - język nastolatków stale się zm...

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski