Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powstał nowy punkt pomocy dla Ukraińców w Poznaniu. Pomoże uchodźcom podjąć pracę w Polsce

Angelika Sarna
Angelika Sarna
Centrum jest miejscem, w którym osoby uciekające przed wojną mogą uzyskać wsparcie w podnoszeniu kompetencji i kwalifikacji zawodowych oraz znalezieniu godnej i uczciwej pracy, która pozwoli im na samodzielne życie i opiekę nad bliskimi.
Centrum jest miejscem, w którym osoby uciekające przed wojną mogą uzyskać wsparcie w podnoszeniu kompetencji i kwalifikacji zawodowych oraz znalezieniu godnej i uczciwej pracy, która pozwoli im na samodzielne życie i opiekę nad bliskimi. Piotr Szatkowski
Nowy punkt zamierza pomóc 3 tysiącom osób z Ukrainy. Centrum Wsparcia i Integracji “Krok do pracy” oferuje konsultacje zawodowe, psychologiczne oraz granty na własną działalność. 9 marca w Poznaniu odbyło się oficjalne otwarcie placówki.

Centrum wsparcia i Integracji "Krok do Pracy" w Poznaniu

Od 27 lutego w Poznaniu i Katowicach ruszyły punkty Centrum Wsparcia i Integracji “Krok Do Pracy” prowadzone przez International Rescue Committee oraz Fundację Innowacja i Wiedza. W czwartek, 9 marca w Poznaniu przy ulicy Towarowej 35/3A odbyło się oficjalne otwarcie placówki.

- W ramach projektu powstało Centrum Wsparcia i Integracji "Krok do Pracy" w Poznaniu. Chcemy współpracować z samorządem terytorialnym. Wiemy, że kobiet jest znacznie więcej, ale wspieramy wszystkich przyjezdnych. Można do nas przyjść, skontaktować się telefonicznie lub przez stronę internatową, na której rejestrujemy się w języku polskim, angielskim, ukraińskim i rosyjskim. Potem osoba zgłaszająca się dostanie zaproszenie na rozmowę z doradczynią zawodową, mamy na miejscu 2. Już przyjmujemy pierwszych przyjezdnych - przekazała wiceprezeska Fundacji Innowacja i Wiedza, Katarzyna Jaszczuk.

Centrum jest miejscem, w którym osoby uciekające przed wojną mogą uzyskać wsparcie w podnoszeniu kompetencji i kwalifikacji zawodowych oraz znalezieniu godnej i uczciwej pracy, która pozwoli im na samodzielne życie i opiekę nad bliskimi. Projekt jest finansowany ze środków udostępnionych przez Disaster Emergency Committee (DEC). 

Pomoc na miejscu otrzymają nie tylko osoby z obywatelstwem ukraińskim, ale również każdy, kto opuścił teren Ukrainy po 24 lutego i 3 miesiące wcześniej.

Usługi jakie dostępne są w Centrum Wsparcia to m.in. możliwość pozyskania grantów, warsztaty umiejętności społecznych, warsztaty psychologiczne oraz opieka nad dziećmi podczas trwających zajęć. Oprócz tego dostępne są lokalne targi pracy i spotkania eksperckie dla osób z Ukrainy, ale także innych obcokrajowców i Polaków.

- Jesteśmy w Polsce od wybuchu wojny w Ukrainie w lutym zeszłego roku. Nasze działania są otwarte dla wszystkich, którzy uciekli przed wojną w Ukrainie. Wcześniej w naszych programach byliśmy skupieni głównie na osobach z Ukrainy. Staramy skupiać się na osobach, które mają szczególnie trudno - np. starszych czy niepełnosprawnych ludziach, którzy mają dodatkowe trudności. Są przypadki rodzin, które przyjeżdżają z dziećmi chorymi na autyzm, czy starsze osoby, które dowiadują się, że mają raka. Część naszych działań prowadzimy sami, ale większość realizujemy z wieloma partnerami - zapewnił Alan Moseley, Dyrektor IRC Polska.

Wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej Centrum Wsparcia i Integracji "Krok do Pracy" pod linkiem krokdopracy.org

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]

Czytaj też:

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski