Pożegnano dr Jacka Chłopockiego

  Pożegnano dr Jacka Chłopockiego

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W czwartek na cmentarzu przy ulicy Nowina w Poznaniu odbył się pogrzeb dr Jacka Chłopockiego, socjologa przez wiele lat związanego z Wyższą Szkołą Umiejętności Społecznych.
  Jacek Chłopocki był wykładowcą Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych.

  Jacek Chłopocki był wykładowcą Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych. ©Archiwum WSUS

  Rodzina, przyjaciele i współpracownicy pożegnali w czwartek na cmentarzu przy ulicy Nowina w Poznaniu dr Jacka Chłopockiego, socjologa, długoletniego wykładowcę Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych. Zmarł on po długiej i ciężkiej chorobie w Poznaniu 2 kwietnia. Miał 66 lat.
  Jacek Chłopocki ukończył socjologię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Pracę magisterską pod tytułem „Propaganda” napisał pod kierunkiem profesora Andrzeja Kwileckiego, a pracę doktorską „Publiczność i jej uczestnictwo w kulturze” pod kierunkiem profesora Waleriana Sobisiaka. Od 1976 roku związany był z Instytutem Kulturoznawstwa UAM, a od początku istnienia uczelni do końca życia z Wyższą Szkołą Umiejętności Społecznych. Współtworzył zarówno podstawy programowe tej uczelni jak i Studium Menedżerów Kultury.
  Był powszechnie lubiany, zarówno przez pracowników dydaktycznych, jak i pracowników administracyjnych uczelni, a przede wszystkim przez studentów.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo