Poznaliśmy ostatnią drużynę, która zagra w Artbud IV lidze. Victoria Skarszew z historycznym awansem

Dla piłkarzy Victorii Skarszew awans do IV ligi jest największym sukcesem
Dla piłkarzy Victorii Skarszew awans do IV ligi jest największym sukcesem SSNC Meblorz Swarzędz/Facebook
W minioną sobotę, 2 lipca poznaliśmy ostatnią drużynę, która uzupełnił skład zespołów, które w nowym sezonie wystąpią w wielkopolskiej Artbud IV lidze. Victoria Skarszew pokonała na własnym boisku Meblorza Swarzędz 3:0. O zwycięstwie zdecydowała druga połowa.

Dla ekipy ze Skarszewa awans do IV ligi jest największym osiągnięciem w ich 57-letniej historii. Po dwóch ostatnich sezonach spędzonych w V lidze zespół z okręgu kaliskiego w końcu mógł świętować upragniony sukces. W zeszłym roku skarszewianie także zajęli drugie miejsce w swojej grupie, jednak w półfinale baraży przegrali u siebie z Kanią Gostyń 3:4.

W tym roku - również po dobrym sezonie - ponownie zajęli drugie miejsce, tracąc do zwycięzcy, Polonii 1912 Leszno zaledwie cztery punkty. W barażach nie mieli sobie równych. W półfinale okazali się lepsi od ekipy Wiary Lecha Poznań (4:2), choć do 64. minuty zawodnicy spod Kalisza prowadzili aż 4:0.

- Na pewno to drugie miejsce w lidze bralibyśmy w ciemno. Jednak patrząc po tym sezonie, a w szczególności znakomitej jesieni, po której zajmowaliśmy pierwsze miejsce, pozostał mały niedosyt

- powiedział przed rozpoczęciem pojedynków barażowych Dawid Jóźwiak, trener Victorii Skarszew na portalu Radio Sud.

W finale rozgrywek baraży o IV ligę ekipa z południa Wielkopolski zmierzyła się z Meblorzem Swarzędz, który w swoim półfinale również wynikiem 4:2 pokonał rezerwy KKS-u Kalisz.

Po pierwszej połowie kibice bramek nie zobaczyli, jednak swoich fanów z ogromną nawiązką zawodnicy ze Skarszewa usatysfakcjonowali w drugiej części spotkania. Najpierw bramkę w 51. minucie po rzucie karnym wykorzystał Mateusz Stefaniak. W 80. minucie gola na 2:0 strzelił Patryk Palat. Obaj zawodnicy strzelali również w półfinale. Gości trafieniem na 3:0 w 90. minucie dobił Fabian Baraniak.

Victoria Skarszew swój sezon rozpocznie w pierwszy weekend sierpnia, bowiem wtedy jest zaplanowana 1. kolejka Artbud IV ligi.

Rita Seara Cardoso od dłuższego czasu jest wybranką 22-letniego Portugalczyka, natomiast Sofia Murza tworzy szczęśliwy związek z Gruzinem, który jest wychowankiem ukraińskiego Dynama Kijów.Zobacz, jak wyglądają partnerki nowych nabytków Kolejorza --->

Afonso Sousa i Giorgi Citaiszwili wraz z ich zachwycającymi ...