Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: 23. Dzień Judaizmu - „Pamiętaj o dniu szabatu, aby należycie go świętować”

ZEN, Marek Zaradniak
Lenę Piękniewską usłyszymy w piątek w klubie Blue Note.
Lenę Piękniewską usłyszymy w piątek w klubie Blue Note. Archiwum
Koncerty, wystawy, spektakle i dyskusje składają się na trwający w Poznaniu 23. Dzień Judaizmu, którego hasłem jest cytat z Księgi Wyjścia: „Pamiętaj o dniu szabatu, aby należycie go świętować”.

Jeszcze w piątek o godzinie 20.00 wybrać się można do klubu Blue Note na koncert Leny Piękniewskiej pt. „Coś przyjdzie, miłość albo wojna”. Zarazem tak nazywa się najnowsza płyta tej związanej niegdyś z Poznaniem piosenkarki, zawierająca jej interpretacje wierszy Zuzanny Ginczanki, a także młodych poetów z getta: Abrama Cytryna, Janki Hescheles oraz Abramka Koplowicza. Bilety kosztują 60 złotych.

W sobotę godzinie 16.00, w Akademii Lubrańskiego w Muzeum Archidiecezjalnym, ksiądz prof. Jerzy Machnacz wygłosi wykład pt. „Edyta Stein, Żydówka katolicką patronką Europy”. Odbędzie się także finisaż wystawy poświęconej Edycie Stein i Marii Hiszpańskiej-Neumann.

W poniedziałek o godzinie 18.00 na Scenie Trzeciej Teatru Nowego (wejście od Zaułka Krystyny Feldman) sceniczne czytanie „Ksiąg Jakubowych” Olgi Tokarczuk w wykonaniu aktorów Teatru Nowego i dyskusja z udziałem prof. Katarzyny Kuczyńskiej-Koschany i prof. Wiesława Ratajczaka.

Natomiast w czwartek o godzinie 18.00 w Muzeum Archidiecezjalnym odbędzie się panel dyskusyjny z okazji setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II pt. „Pontyfikat dialogu - dziedzictwo dialogu”. Udział w nim wezmą naczelny Rabin Polski Michael Schudrich, mufti Muzułmańskiego Związku Religijnego RP Tomasz Miśkiewicz i arcybiskup Henryk Muszyński. Towarzyszyć temu będzie prezentacja portretu Jana Pawła II wykonana przez Andrzeja Okińczyca. Wstęp na te wydarzenia jest wolny.

Zobacz też:

SCHRONul. Kościuszki 68Dla kogo? Dla tych, którym nie wystarcza oferta Projektu LAB. Choć kluby mają podobną linię programową, w Schronie posłuchamy jeszcze bardziej eksperymentalnych dźwięków muzyki elektronicznej. W Schronie chowają się głównie słuchacze, którzy znudzili się popularnymi twórcami z kręgów techno i innych klubowych gatunków. Bardzo często nazwy występujących w nim projektów są wielką zagadką nawet dla stałych klubowiczów… Zaskoczenie – to słowo-klucz, które towarzyszy filozofii Schronu, należącego obecnie do ścisłej czołówki prawdziwie undergroundowych klubów z tej części Polski.

TOP 10 klubów w Poznaniu. Podpowiadamy, gdzie wybrać się na ...

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski