MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Arena bez imprez masowych do odwołania!

MW
Poznań: Arena bez imprez masowych do odwołania
Poznań: Arena bez imprez masowych do odwołania Adrian Wykrota
W poznańskiej hali Arena do odwołania nie będą się mogły odbywać imprezy masowe. Powodem jest negatywna opinia wojewódzkiego i miejskiego komendanta Państwowej Straży Pożarnej.

- Imprezy masowe w hali widowiskowo-sportowej Arena nie będą się odbywać do odwołania - poinformował Błażej Daracz, rzecznik POSiR. Wynika to z negatywnej opinii jaką wydali wielkopolscy i poznańscy strażacy.

Nie jest to jednak równoznaczne z całkowitym zamknięciem Areny. Nadal będą się tam odbywać wydarzenia sportowe (w których bierze udział nie więcej niż 299 osób) oraz artystyczno-rozrywkowe (tutaj limit to do 499 osób).

Ostateczną decyzję władze Areny otrzymały w środę.

- We wrześniu komendant wojewódzki otrzymał ekspertyzę wykonywaną na zlecenie Poznańskich Inwestycji Miejskich i uznał, że jest ona niewystarczająca. My dostaliśmy ją dopiero pod koniec zeszłego tygodnia, więc nawet nie mogliśmy się do niej odnieść - tłumaczy Daracz. Dodaje, że PIM będzie prawdopodobnie prowadził postępowanie, które wyjaśni, czy nie doszło do zatajenia informacji.

Arena będzie więc zamknięta dla imprez masowych minimum przez najbliższych kilka, bądź kilkanaście dni. Tyle bowiem potrwa przygotowanie nowej ekspertyzy.
- Imprezy nie odbędą się w ten weekend i być może także przyszły. Będziemy pracować by jak najszybciej rozwiązać tę sytuację - zapewnia rzecznik POSiR.

Tym bardziej, że zarówno strażacy, jak i PIM zapewniają, że zależy im na niezwłocznym podjęciu działań.

Do końca tygodnia ma powstać komisja ekspertów, która pochyli się nad ekspertyzą i ustali w jaki sposób można znów otworzyć Arenę dla imprez masowych.

Co jeśli spełnienie wymogów przeciwpożarowych, będzie wymagało środków finansowych? Daracz tłumaczy, że są one zabezpieczone w wieloletniej prognozie finansowej miasta. Być może istnieją też doraźne środki zaradcze, które pozwolą szybko znieść negatywną decyzję.

- Czasami jest możliwość zwiększenia ilości strażaków, dodatkowego wozu, który zabezpiecza imprezę. Wtedy możemy otrzymać warunkową pozytywną decyzję, a remont mógłby się odbyć latem. Tak jak był zaplanowany - wyjaśnia rzecznik POSiR.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski