Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Bezpłatne badanie PSA. Mężczyzno, zbadaj się za darmo w kierunku nowotworu prostaty

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Fundacja Ludzie dla Ludzi organizuje darmowe badania w kierunku nowotworów gruczołu krokowego. Odbywa się ono poprzez pobranie niewielkiej próbki krwi z ręki, jak normalne badanie laboratoryjne.
Fundacja Ludzie dla Ludzi organizuje darmowe badania w kierunku nowotworów gruczołu krokowego. Odbywa się ono poprzez pobranie niewielkiej próbki krwi z ręki, jak normalne badanie laboratoryjne. pixabay.com
Mężczyźni, będący mieszkańcami Poznania, mogą jeszcze skorzystać z badań w kierunku nowotworu prostaty. Badanie jest bezpłatne i odbywa się bardzo szybko.

Badanie PSA (ang. prostate specific antigen), czyli specyficzny antygen gruczołu krokowego, pozwala wykryć nowotwory prostaty w bardzo wczesnym stadium rozwoju. Rak prostaty to jeden z najczęściej występujących nowotworów u mężczyzn. Jednak wcześnie rozpoznany jest w prawie 99 proc. uleczalny.

Nowotwór prostaty najczęściej atakuje mężczyzn w wieku powyżej 50 roku życia. Szansą na jego wczesne rozpoznanie są regularne badania, m.in. PSA.

Czytaj też: Movember: Męskie nowotwory nie muszą być groźne, jeśli bada się regularnie. Rozmowa z prof. Zbigniewem Kwiasem

W Poznaniu takie badania można wykonać bezpłatnie. Fundacja Ludzie dla Ludzi organizuje darmowe badania w kierunku nowotworów gruczołu krokowego. Odbywa się ono poprzez pobranie niewielkiej próbki krwi z ręki, jak normalne badanie laboratoryjne. By móc je wykonać, nie trzeba być na czczo.

Sprawdź też:

Badania organizowane przez fundację skierowane są do mężczyzn w wieku 60 lat i starszy, którzy są mieszkańcami Poznania. Finansowane są one ze środków budżetu miasta Poznania.

Zobacz również: Nowotwory głowy i szyi: Czy seks oralny może powodować raka? Rozmowa z prof. Wojciechem Golusińskim

- Miasto opłaciło 1000 takich badań, do wykonania zostało ok 50. Jednak panowie przestali przychodzić, a szkoda, żeby taka możliwość się zmarnowała - tłumaczy Łukasz Matlak z Fundacji Ludzie dla Ludzi.

Badania odbywają się w w Laboratorium Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A. przy ul. Kazimierza Wielkiego 24/26, (parter, gabinet nr 17) od poniedziałku do piątku w godz. 8-13. Rejestracja odbywa się na miejscu. Badania potrwają do końca roku lub do wyczerpania limitu.

Na miejsce dojechać można tramwajami linii nr 5,13 i 16 oraz autobusami nr 174,176,190 i 603 - przystanek "Most świętego Rocha".

ZOBACZ TEŻ:

W którym szpitalu w Wielkopolsce możesz liczyć na najlepszą diagnostykę i leczenie? Kto najlepiej wykonuje operacje? Sprawdziliśmy, jakie placówki medyczne w naszym regionie cieszą się największym uznaniem wśród pacjentów. Ranking najlepszych szpitali w Wielkopolsce powstał na podstawie niezależnych opinii wystawianych w serwisie Google. Sprawdź, gdzie warto się leczyć!Zobacz ranking najlepszych szpitali w Wielkopolsce polecanych przez pacjentów --->

TOP 15: Najlepsze szpitale w Wielkopolsce. Sprawdź, gdzie wa...

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści (5) - oszustwo na kartę NFZ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski