Poznań: Chris Schittulli i Bogdan Hołownia wystąpią na...

  Poznań: Chris Schittulli i Bogdan Hołownia wystąpią na Walentynki

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W niedzielę Chris Schittulli i Bogdan Hołownia wystąpią w klubie Blue Note

  W niedzielę Chris Schittulli i Bogdan Hołownia wystąpią w klubie Blue Note ©Archiwum

  Działający w Polsce francuski wokalista Chris Schittulli i pianista Bogdan Hołownia wystąpią w niedzielę w klubie Blue Note.
  W niedzielę Chris Schittulli i Bogdan Hołownia wystąpią w klubie Blue Note

  W niedzielę Chris Schittulli i Bogdan Hołownia wystąpią w klubie Blue Note ©Archiwum

  Francuz Chris Schittulli i Polak Bogdan Hołownia tworzą niezwykły duet instrumentalno-wokalny. W niedzielę z okazji Walentynek usłyszymy ich w Poznaniu.

  Chris Schittulli pochodzi z Grenoble. Jest wokalistą i aranżerem od lat mieszkającym i tworzącym w Polsce, bo stąd pochodzi jego żona. Z łatwością porusza się w kręgu popu, jazzu, rocka, pop-opery, piosenki autorskiej i poezji śpiewanej. Jest założycielem grupy Divino.


  Bogdan Hołownia to ceniony polski pianista jazzowy. Jest m.in absolwentem Berklee College of Music w Nowym Jorku gdzie jego profesorami byli Ray Santisi i Greg Hopkins . Współpracował m.in. z Davem Clarkiem, Skippem Haddenem, Bronkiem Suchankiem, Michałem Urbaniakiem i Urszulą Dudziak. W 2001 roku zdobył Fryderyka w kategorii „Jazzowy album roku”. Bogdan Hołownia gra ze swoim L.A. Trio, występuje też z El Jazz Quintetern. Akompaniuje m.in. Lorze Szafran, Magdzie Umer czy Adze Zaryan.

  W ubiegłym roku ukazała się płyta Chrisa i Bogdana „C’est si Bon”. Znajdują się na niej utwory takich twórców jak: Jerzy Wasowski, Jeremi Przybora, Agnieszka Osiecka, Henryk Wars czy Jacek Cygan interpretowane po francusku, ale także niezapomniane przeboje francuskie spopularyzowane przez Edith Piaf, Yvesa Montanda, Gilberta Becaud czy Michela Legranda.

  Nowe, subtelne i zaskakujące aranżacje, wyjątkowe warunki głosowe Chrisa zachwycającego wrażliwością, charyzmą i ciepłą barwą głosu oraz mistrzowska interpretacja utworów przez Bogdana, wirtuoza fortepianu dają niezwykły, nowy przekaz piosenek. Wszystkie elementy układają się w całość tworząc wspaniałą i niepowtarzalną atmosferę zabierając słuchaczy w niezwykłą podróż przez Polskę i Francję.

  Gościnnie tego wieczoru zagra młody polski saksofonista Jan Adamczewski. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu swobodnie porusza się w jazzie i w rozrywce. Jest inicjatorem wielu wydarzeń muzycznych jak cykle „Jam w Dylemacie” w Poznaniu i „Galeria w Remoncie” w Sierakowie Wielkopolskim, a ostatnio Sceny Muzycznej w poznańskiej restauracji Sarbinowska. Jako sideman współpracuje m.in. z Urszulą Dudziak, Katarzyną Skrzynecką, Mezo i grupą Bibobit. Prowadzony przez niego Sharp Eleven Big Band zdobył wyróżnienie na Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu w roku 2011. Szykuje się wieczór wyjątkowy, obok którego nie będzie można przejść obojętnie.

  Koncert Walentynkowy - Chris Schittulli i Bogdan Hołownia
  Blue Note (ul. Kościuszki 79)
  11 lutego, godzina 19.
  Bilety:
  60 zł  POLECAMY:
  Przegląd kulturalny Mateusza Frąckowiaka - Na co warto się wybrać?
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo