Poznań City Center wygrywa czwarty raz z rzędu, a Lider Swarzędz straszy "trójkami"

Koszykarki Poznań City Center odniosły czwarte zwycięstwo z rzędu w rozgrywkach I ligi. Podopieczne trener Ryszarda Barańskiego pewnie pokonały JASFBG Sosnowiec. Z kolei Lider Swarzędz dzielnie stawiał opór faworyzowanemu Dekoreksowi Pabianice.

Poznańskie akademiczki na przerwę schodziły z ogromną, 20-punktową przewagą. Trzecią kwartę poznanianki przegrały 12:21. Kryzys został jednak szybko zażegnany, a pomógł w tym piąty, techniczny faul liderki JAS FBG, Pauliny Dąbkowskiej, która w 34 min musiała opuścić parkiet.
W szeregach akademiczek świetny mecz zagrała Barbara Skowronek. Piękne i skuteczne akcje w ataku (16 punktów), widowiskowe bloki w obronie (3) i efektowne zbiórki (11) spowodowały, że to ona została MVP tego meczu. W ważnych momentach odpowiedzialność za wynik brała na siebie kapitan zespołu z Poznania – Żaneta Durak (18 pkt), a także rozgrywająca Kinga Woźniak, która w ostatnich sekundach akcji zdobywała ważne trójki, wybijając sosnowiczanki z rytmu. W końcówce meczu 16-letnia Kinga Banach w debiucie zdobyła pierwsze dwa punkty na zapleczu ekstraklasy.
Natomiast beniaminek ze Swarzędza stoczył zacięty bój z Dekoreksem. O porażce gości przesądziła dopiero czwarta kwarta, przegrana 11:21. Na uwagę zasługuje jednak wyczyn Aleksandry Pietraszek, który zaliczyła aż pięć „trójek”.

I liga koszykarek (grupa B)
Poznań City Center AZS – JAS FBG Sosnowiec 67:51 (20:10, 22:12, 12:21, 13:8)
City Center:
Durak 18 (1x3), Skowronek 16, Woźniak 11 (3x3), Telenga 8, Koperwas 6, Idziorek 4, Giedrojć 2, Banach 2, Ratajczak 0, Śniecińska 0.
Dekorex Pabianice – Lider Swarzędz 64:55 (12:19, 19:11, 12:14, 21:11)
Lider
: Pietraszek 22 (5x3), Szarzyńska 15 (3x3), Urbaniak 8, Dedio 4, Grześczyk 4, Babij 2, Czachor 0, Lewińska 0, Adamowicz 0.