Poznań: Co z przebudową rynku Łazarskiego? Nie ma chętnych...

  Poznań: Co z przebudową rynku Łazarskiego? Nie ma chętnych do zrobienia remontu [WIZUALIZACJE]

  ZEN

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Tak ma wyglądać rynek Łazarski po przebudowie.
  1/7
  przejdź do galerii

  Tak ma wyglądać rynek Łazarski po przebudowie. ©Autorska Pracownia Architektoniczna Jacek Bułat Poznań Poprzednie Następne

  Na ogłoszony przetarg na przebudowę rynku Łazarskiego nie wpłynęła ani jedna oferta. Władze miasta analizują sytuację i zastanawiają się, co dalej.
  Na rynek Łazarski kupcy i okoliczni mieszkańcy czekają od lat. Kiedy nareszcie opracowano projekt i ogłoszono przetarg na wykonanie prac, okazało się, że nie wpłynęła ani jedna oferta od firm budowlanych.

  - Potencjalni wykonawcy pierwotnie mieli czas do 3 sierpnia na składanie ofert. Termin ich składania został przesunięty o prawie dwa tygodnie z powodu dużego zainteresowania postępowaniem przetargowym wśród potencjalnych wykonawców, od których wpłynęło ponad sto zapytań - czytamy w wydanym komunikacie miasta.
  - Do 14 sierpnia nie wpłynęła jednak żadna oferta. W chwili obecnej analizowana jest sytuacja i branych jest kilka rozwiązań do wyboru. Jedną z nich jest ponowne ogłoszenie przetargu. Możliwe jest też, zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych, wszczęcie postępowania w celu udzielenia zamówienia w trybie "z wolnej ręki".

  Nierozstrzygane lub odwoływane przetargi to problem w całym kraju. Powodem tego jest brak chętnych na realizacje inwestycji lub też zgłoszenie się tylko jednego wykonawcy, który proponuje cenę zdecydowanie wyższą od zakładanego kosztorysu. W wyniku tego gminy wielokrotnie rozpisują przetargi na nowo. Przyczyną trudności na rynku budowlanym są rosnące ceny materiałów, jak i brak rąk do pracy.

  W Poznaniu, w ostatnim czasie, taka sytuacja miała miejsce w przypadku przetargu na projekt i przebudowę ul. Gdyńskiej.

  Ponowienie przetargu zakończyło się podpisaniem umowy z wykonawcą.

  Zobacz, jak ma wyglądać rynek Łazarski po modernizacji:
  Zobacz galerię

  POLECAMY:
  Poznaniacy chłodzą się jak mogą. Baseny i plaże to najlepsze wyjście - zobacz wideo:
  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kto wymyślił?

  pyrlander (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Kto wymyślił, by rynek zamienić na ... palmiarnię?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Przetargi

  BZM (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

  Teraz widać jakim przekleństwem są przetargi. Gdyby miasto miało swoją firmę remontowo-budowlaną, zatrudniającą fachowców normalnie na etacie za słuszne pieniądze, to mogłoby budować co chce...rozwiń całość

  Teraz widać jakim przekleństwem są przetargi. Gdyby miasto miało swoją firmę remontowo-budowlaną, zatrudniającą fachowców normalnie na etacie za słuszne pieniądze, to mogłoby budować co chce zgodnie z kosztorysem. Ustawa o przetargach jest kryminogenna. Pozwala rozkradać budżety, składające się z naszych podatków.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo