Poznań: Co zrobić z odpadami po wiosennych porządkach [ADRESY PUNKTÓW ZBIÓRKI]

Milena Kochanowska
W wielu miejscach możemy teraz oddać odpady odpłatnie
W wielu miejscach możemy teraz oddać odpady odpłatnie MARZENA BUGAŁA
Stare meble lub sprzęt AGD oddamy bezpłatnie w wyznaczonych punktach. Wywiezienie ich do lasu może nas słono kosztować...

1 Poznań. Odpady wielkogabarytowe (m.in. meble, dywany, sprzęt AGD) i odpady poremontowe (m.in. gruz) w Poznaniu bezpłatnie oddamy w Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (tzw. PSZOK-ach) przy: A ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 284 A ul. Wrzesińskiej 12 A w Suchym Lesie przy ul. Meteorytowej 1. Punkty czynne są w godz. 8-17, w soboty do godz. 16, a w Suchym Lesie do godz. 14.

2 Gratowóz. Na stronie internetowej www.odpady.poznan.pl można też sprawdzić, kiedy i gdzie będzie w najbliższym czasie jeździł gratowóz. W wyznaczonym terminie każdy poznaniak może dostarczyć do niego nieodpłatnie: zużyte telewizory, komputery, suszarki, żelazka, pralki, lodówki itp.

3 Kalisz. Odbiór odpadów wielkogabarytowych odbywa się na zasadzie cyklicznych zbiórek organizowanych przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Kaliszu (ul. Bażancia 1 A, www.puk.-net.pl) na terenie miasta i ościennych gmin, na zasadzie natychmiastowego zebrania wystawionych sprzętów lub podstawienia na określony czas kontenera o pojemności 30 m3. Odpady te możemy też sami dostarczać do bazy przedsiębiorstwa.

4 Konin. Bezpłatnie możemy dostarczać odpady do PSZOK-u przy ul. Sulańskiej 13, w tygodniu w godz. 6-22, a w soboty do godz. 14.

5 Piła. Na stronie www.-prgok.pl znajdziemy harmonogram mobilnych zbiórek odpadów. Pilski PSZOK znajduje się przy ul. Łącznej 4 A (czynny pon.-pt. w godz. 8-16).

6 Leszno. Harmonogram zbiórek odpadów w mie-ście i przyległych gminach znajdziemy na stronie Miejskiego Zakładu Oczyszczania www.mzoleszno.com.pl. Do MZO przy ul. Saperskiej 23 możemy też sami nieodpłatnie przywieźć odpady.

7 Gniezno. PSZOK znajduje się przy ul. Chrobrego 21 i jest czynny także w każdą sobotę w godz. 8-14.

8 Odpady zielone (trawa, kwiaty i liście, rozdrobnione gałęzie, części zielone gałęzi) możemy przekazywać do PSZOK-ów lub firmie odbierającej od nas śmieci po zawiadomieniu jej o tym telefonicznie lub e-mailem. Adresy e-mail i telefony firm odbierających odpady zielone z terenu Poznania oraz gminy Swarzędz, Kleszczewo oraz Kostrzyn znajdziemy na stronie www.goap. org.pl. Z niej pobierzemy też formularz zlecenia. Później, każdorazowo odbiór odpadów zgłaszamy 48 godzin przed datą planowanego ich odbioru i wystawiamy je tego dnia do godz. 6 rano przed posesję. UWAGA! Odpady te gromadzimy w przezroczystych workach. Zmieszane z innymi odpadami lub przechowywane w nieprzezroczystych workach nie zostaną odebrane. Worki dostaniemy od firmy odbierającej odpady.

9 Gdy kupujemy nowy sprzęt. Sprzedający sprzęt przeznaczony dla gospodarstw domowych musi odebrać od nas nieodpłatnie zużyty sprzęt tego samego rodzaju.

10 Za zaśmiecanie lasu możemy zostać ukarani mandatem w wysokości 500 zł lub 1000 zł – za więcej niż jedno przewinienie. Jeżeli sprawa zostanie skierowana do sądu grodzkiego, grzywna może wynieść od 20 do 5000 zł.

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

J
Jan
Nie każdy sprzęt AGD warto od razu oddawać na gratowisko. Przed oddaniem takiego sprzętu warto sprawdzić np technikan, który zajmuje się naprawami takich sprzętów, może się okazać, że nasze AGD zyska nowe życie ;)
Dodaj ogłoszenie