Na początku przyszłego roku ma się zakończyć budowa całego kompleksu biurowego Business Garden Poznań. Łącznie powstanie dziewięć biurowców i wielopoziomowy parking. Na terenie miasteczka biurowego znajdzie się też przedszkole, kantyny, a już dziś można korzystać z boisk sportowych.

Za powstanie Business Garden Poznań odpowiada firma Vastint. Cały kompleks biurowy jest rozlokowany na 6-hektarowej działce pomiędzy ulicami Marcelińską, Bułgarską i Łubieńską. Powierzchnia biurowa zajmie nawet 88 tys. mkw.

Czytaj też: Wybory samorządowe 2018 w Wielkopolsce: PiS przegrało w miastach, ale zwyciężyło w kilku powiatach. Straciła też lewica

Wokół biurowców nie zabraknie obiektów sportowych i rekreacyjnych. Z części można korzystać już dziś. Pracownicy w przerwach mogą zagrać w siatkówkę, koszykówkę czy szachy.

To nie koniec. Cały kompleks może być określony jako miasteczko biurowe. Pracujące tam osoby będą mogły załatwić najpotrzebniejsze sprawy na miejscu. Pojawi się więc kantyna czy przedszkole.

Cztery budynki są już gotowe i w całości wynajęte. Wśród obecnych najemców kompleksu są m.in. takie firmy jak: BZ WBK, ADM, MAN, Capgemini, GSK, Lux Med, Homag, John Deere, Provident.

Całkowicie nowe będzie pięć kolejnych biurowców. Mają one być gotowe na początku przyszłego roku. W tym momencie poszukiwani są już kolejni najemcy. Niektóre firmy wyraziły też chęć, żeby powiększyć zajmowaną przez nie przestrzeń biurową.
Zobacz galerię
Jednym z budynków będzie też wielopoziomowy parking na ponad 700 miejsc. Łącznie miejsc postojowych na terenie kompleksu zostało zaplanowanych ponad 1800. Z szacunków wynika, że w całym miasteczku może pracować od pięciu do ośmiu tysięcy osób.

Razem z otwarciem drugiej części kompleksu do użytku zostanie też oddana droga dojazdowa do biurowców. To ulica Pastelowa będąca przedłużeniem Kolorowej. Do Business Garden Poznań będzie więc można dojechać od strony centrum handlowego King Cross.

Zobacz na jakim etapie były prace w kwietniu:

Na własne oczy: Infinity Float (kapsuła) - zobacz wideo: