Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań dla pszczół - kolejne ule pojawią się w mieście. Owady zamieszkają m.in. przy zajezdniach MPK

ICH
Ule w poznańskich lasach i zajezdniach to nie pierwsze pasieki w mieście. Sześć znajduje się już na terenie poznańskiej Cytadeli, powstaje w nich już nawet miód.
Ule w poznańskich lasach i zajezdniach to nie pierwsze pasieki w mieście. Sześć znajduje się już na terenie poznańskiej Cytadeli, powstaje w nich już nawet miód. Archiwum
W Poznaniu mają powstać kolejne miejskie pasieki dla pszczół oraz 150 domków dla owadów zapylających. Miasto realizuje program "Poznań dla pszczół". Nowe pasieki pojawią się na terenie zajezdni MPK oraz w miejskich laskach na Marcelinie i Dębinie.

- Celem tej inicjatywy jest stworzenie owadom zapylającym, jak najlepszych warunków bytowania. W Polsce występuje ponad 470 gatunków pszczół. Każda z nich przyczynia się do zapylania roślin, uczestnicząc w produkcji żywności - mówi Katarzyna Kierzek-Koperska, zastępca prezydenta Poznania.

Ule mają w przyszłości powstać na terenach zajezdni MPK przy ulicach Kaczej, Pustej oraz Franowo. Nowe pasieki powstaną również na terenach zarządzanych przez Zakład Lasów Poznańskich, czyli Lasku Marcelińskim i przy ul. Ku Dębinie.

Sprawdź też:

Ule w poznańskich lasach i zajezdniach to nie pierwsze pasieki w mieście. Sześć znajduje się już na terenie poznańskiej Cytadeli, powstaje w nich już nawet miód.

Zobacz też:

Roczna praca polskich pszczół wyceniona jest na - bagatela - ponad 4 miliardy złotych. Tyle straciliby sadownicy i rolnicy znad Wisły, gdyby nie mogli liczyć na owady zapylające.Jeśli brakuje Wam energii do pracy, koniecznie zobaczcie naszą galerię! I poznajcie pszczele tajemnice.Na starcie zdradzimy, co nas najbardziej zaskoczyło. Otóż, pszczoły pochodzą z ... czasów dinazaurów. Według naukowców pojawiły się 120 milionów lat temu. W 2006 roku, w Birmie, odnaleziono bursztyn sprzed 100 mln lat, w którym zatopiony był owad przypominający pszczołę. Biorąc pod uwagę, że owad miał zaledwie 2,95 mm długości, pierwsze rośliny wytwarzające kwiaty także nie należały do największych.Inne ciekawostki znajdziecie pod podpisami kolejnych zdjęć. Miodobranie na dachu Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu:

Przeżyły dinozaury. 10 rzeczy, których mogliście nie wiedzie...

Sprawdź też:

Pszczoły wymierają, grozi nam głód - zobacz wideo:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski