Poznań: Do Bogdanki wpuszczono ścieki? Sprawę bada policja...

  Poznań: Do Bogdanki wpuszczono ścieki? Sprawę bada policja [ZDJĘCIA]

  Norbert Kowalski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Jeden z poznaniaków uważa, że w Parku Wodziczki doszło do przestępstwa
  1/7
  przejdź do galerii

  Jeden z poznaniaków uważa, że w Parku Wodziczki doszło do przestępstwa ©Czytelnik

  Służby odpowiedzialne za gospodarkę ściekami w Poznaniu dopuściły się przestępstwa? Tak uważa jeden z poznaniaków, który złożył zawiadomienie na policji.
  „Niniejszym zawiadamiam o popełnieniu przez działające na zlecenie Urzędu Miasta Poznania służby (…) odpowiedzialne za gospodarkę ściekami miasta Poznania przestępstwa zanieczyszczania środowiska (…), zagrożenia życia lub zdrowia” - brzmi fragment zawiadomienia, które otrzymali policjanci z komisariatu na Jeżycach.

  Do ewentualnego przestępstwa miałoby dojść na terenie Parku Wodziczki i w jego pobliżu.
  Jak informuje autor zawiadomienia, od 26 kwietnia w tamtych okolicach służby odpowiedzialne za gospodarkę ściekami miały przepompowywać odchody z jednego kanału ściekowego do drugiego oraz wypompowywać je bezpośrednio na tereny przy strumyku Bogdanka.

  Dlatego zawiadamiający uważa, że doszło do przestępstwa zanieczyszczania środowiska dodając też, że ścieki wpadały również do samego strumyka Bogdanka.

  Ponadto poznaniak twierdzi także, iż doszło do sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, gdyż służby przepompowujące odchody miały zostawić otwarty i niezabezpieczony kanał ściekowy, znajdujący się w pobliżu jednej z alejek w Parku Wodziczki. „Mogło do niego wpaść w szczególności dziecko podchodzące z ciekawości do tego kanału lub zaglądające w jego wnętrze” - wyjaśnia autor zawiadomienia.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zgroza

  adam (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 6  Ku... a , przecież z deszczówką nie taki syf leci do Bogdanki !!! Mieszkam przy tym parku. Nie polecam nikomu. Najgorsze miejsce do mieszkania. Same mendy , ubecy i donosiciele tu mieszkają....rozwiń całość  Ku... a , przecież z deszczówką nie taki syf leci do Bogdanki !!! Mieszkam przy tym parku. Nie polecam nikomu. Najgorsze miejsce do mieszkania. Same mendy , ubecy i donosiciele tu mieszkają. Najgorszy poznański sort informatorów wszystkich służb. Niedobrze się robi na ich widok.zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo