Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Dwa incydenty podczas wyborów do rad osiedli. Na miejsce pojechała straż miejska

NK
Wybory do rad osiedli zakończą się w niedzielę o 20.Przejdź do kolejnego zdjęcia --->
Wybory do rad osiedli zakończą się w niedzielę o 20.Przejdź do kolejnego zdjęcia --->Waldemar Wylegalski
Do godziny 12 doszło do dwóch incydentów podczas wyborów do rad osiedli w Poznaniu. W obu przypadkach na miejsce zdarzenia pojechała straż miejska. Mimo tego nie doszło do złamania ciszy wyborczej.

- Ogólnie wybory przebiegają spokojnie, lecz doszło do dwóch incydentów - informuje Przemysław Markowski, zastępca dyrektora Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta.

Zobacz też: Była poznańska radna złamała ciszę wyborczą?

I dodaje: - Do pierwszego incydentu doszło na Starołęce. Komisja wyborcza poinformowała nas, że pod lokalem rozdawane są ulotki. Ostatecznie okazało się, że nie były to ulotki wyborcze, lecz dotyczyły one edukacji. Chociaż na miejscu pojawiła się straż miejska, z oczywistych względów nie stwierdzono naruszenia ciszy wyborczej.

Z kolei do drugiego incydentu doszło w lokalu przy ul. Hezjoda na Strzeszynie. - W pobliżu lokalu zaparkowany został samochód z reklamą wyborczą. Tam doszło do agitacji wyborczej, lecz nie do naruszenia ciszy, gdyż samochód został zaparkowany jeszcze przed rozpoczęciem ciszy wyborczej. Dlatego mimo iż na miejscu również pojawiła się straż miejska, ostatecznie uznaliśmy, że nie doszło do naruszenia przepisów wyborczych.

Czytaj też: W niedzielę poznaniacy wybierają radnych osiedlowych. Najważniejsze informacje o głosowaniu

Wybory do rad osiedli rozpoczęły się o godzinie 8 rano i zakończą się o 20. Wtedy też zakończy się cisza wyborcza.

Na razie nieznane są jeszcze informacje dotyczące frekwencji wyborczej. Pierwsze dane będą dostępne o godzinie 15. - Sam byłem oddać głos około godziny 11 i w lokalu był spory ruch. Dlatego podchodzimy optymistycznie do frekwencji i mamy nadzieję, że będzie ona powyżej 8 procent - nie ukrywa Przemysław Markowski.

Sprawdź też: Niska frekwencja w wyborach do rad osiedli. Kiedy wyniki?

SPRAWDŹ TEŻ:

Jeszcze poważniej niż fałszowanie podpisów brzmiało oskarżenie, które w marcu 2016 r. padło pod adresem Marii Łazarz, przewodniczącej Zarządu RO Św. Łazarz. Na jednym z posiedzeń radna Iwona Rajewicz-Szyba oskarżała przewodniczącą o bezpodstawne pobieranie diety, a kiedy emocje sięgnęły zenitu, stwierdziła, że M. Łazarz chciała otruć jedną z radnych ciasteczkami. Tym razem sprawy nie badała policja, a dwie radne ostatecznie zakopały topór wojenny.

Poznań: Zatrute ciastka i awantura o balon. Tak się kłócą w ...

ZOBACZ WIDEO
Budownictwo z wielkiej płyty ma przed sobą dobrą przyszłość:

Bloki z wielkiej płyty, seryjnie stawiane w czasach PRL, to nieodłączny element krajobrazu Polski. Szacuje się, że w naszym kraju jest około 60 tys. budynków z wielkiej płyty. Mieszka w nich około 12 mln osób. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Instytut Techniki Budowlanej przebadał te popularne budynki. Wniosek? Są bezpieczne, ale jak podkreślano - należy o nie dbać.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski