Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: „Dziadek do orzechów”, jakiego nie znacie. Zaprezentuje go Narodowy Balet Kijowski

Sebastian Gabryel
Sebastian Gabryel
„Dziadek do orzechów”, będący baletem-feerią podzieloną na dwa akty z prologiem, po raz pierwszy został wystawiony dokładnie 18 grudnia 1892 roku w petersburskim Teatrze Maryjskim. Jego polska premiera odbyła się wiele lat później – 10 kwietnia 1958 roku w Studiu Operowym w Bydgoszczy.
„Dziadek do orzechów”, będący baletem-feerią podzieloną na dwa akty z prologiem, po raz pierwszy został wystawiony dokładnie 18 grudnia 1892 roku w petersburskim Teatrze Maryjskim. Jego polska premiera odbyła się wiele lat później – 10 kwietnia 1958 roku w Studiu Operowym w Bydgoszczy. materiały prasowe
Pod koniec roku najpopularniejszy świąteczny balet wystawi w Sali Ziemi słynny Narodowy Balet Kijowski. Wspólnie z orkiestrą zaprezentuje „Dziadka do orzechów”, na motywach baśni Ernsta Hoffmanna „Dziadek do orzechów i król myszy”.

„Dziadek do orzechów”, będący baletem-feerią podzieloną na dwa akty z prologiem, po raz pierwszy został wystawiony dokładnie 18 grudnia 1892 roku w petersburskim Teatrze Maryjskim. Jego polska premiera odbyła się wiele lat później – 10 kwietnia 1958 roku w Studiu Operowym w Bydgoszczy. Libretto do baletu zostało napisane przez Mariusa Petipa (w redakcji Władimira Troshchenko), z kolei za muzykę oraz choreografię odpowiadali odpowiednio Piotr Czajkowski i Lew Iwanowicz Iwanow.

W grudniowym „Dziadku do orzechów” będzie można zobaczyć fragmenty choreografii stworzone przez Mariusa Petipę, Lwa Iwanowa, Aleksandra Gorsky’ego, zasłużonego artystę Wasilija Vainonena i Kawalera Orderu Diagilewa – Anatolija Yemelyanova.

Narodowy Balet Kijowski występuje w Polsce dość często – w jego wykonaniu melomani mogli podziwiać choćby „Jezioro łabędzie”.

  • Balet „Dziadek do orzechów” w wykonaniu Narodowego Baletu Kijowskiego z orkiestrą
  • 8 grudnia o godz. 18
  • Sala Ziemi na Międzynarodowych Targach Poznańskich (ul. Głogowska 14)
  • Ceny biletów: 110 zł, 130 zł

Zobacz też:

SCHRONul. Kościuszki 68Dla kogo? Dla tych, którym nie wystarcza oferta Projektu LAB. Choć kluby mają podobną linię programową, w Schronie posłuchamy jeszcze bardziej eksperymentalnych dźwięków muzyki elektronicznej. W Schronie chowają się głównie słuchacze, którzy znudzili się popularnymi twórcami z kręgów techno i innych klubowych gatunków. Bardzo często nazwy występujących w nim projektów są wielką zagadką nawet dla stałych klubowiczów… Zaskoczenie – to słowo-klucz, które towarzyszy filozofii Schronu, należącego obecnie do ścisłej czołówki prawdziwie undergroundowych klubów z tej części Polski.

TOP 10 klubów w Poznaniu. Podpowiadamy, gdzie wybrać się na ...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski