Poznań: Dzieła Gioacchino Rossiniego na koncercie w...

  Poznań: Dzieła Gioacchino Rossiniego na koncercie w filharmonii

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Za miesiąc, 13 listopada, przypada 150. rocznica śmierci Gioacchino Rossiniego, ale Filharmonia Poznańska już w piątek zaprasza na koncert „Rossini i Rossiniana”.
  Koncertem Rossini i Rossiniana zadyryguje Paul Mc Creesh

  Koncertem Rossini i Rossiniana zadyryguje Paul Mc Creesh ©Ben Wright

  Za miesiąc, 13 listopada minie 150. rocznica śmierci Gioacchino Rossiniego, kompozytora cenionego przede wszystkim za opery. Z tej okazji Filharmonia Poznańska zaprasza już w piątek na koncert „Rossini i Rossiniana”.

  Orkiestrę poprowadzi wybitny brytyjski dyrygent Paul McCreesh. Solistą będzie młody, ale ceniony polski klarnecista Jakub Drygas. W programie znajdą się „Matinees Musicales” według Gioacchino Rossiniego Benjamina Brittena, Introdukcja, temat i wariacje na klarnet Gioacchino Rossiniego i I Symfonia Edwarda Elgara.

  Paul McCreesh uważany jest za jednego z najwybitniejszych dyrygentów współczesnych. Doskonale czuje się zarówno, gdy prowadzi zespoły wykonujące muzykę dawną, jak i współczesne orkiestry symfoniczne. Jest założycielem i dyrektorem artystycznym powstałego w 1982 roku zespołu Gabrieli Consort & Players, z którym koncertował na całym świecie i nagrał wiele płyt.

  Jakub Drygas, rodowity poznaniak to solista Orkiestry Filharmonii Poznańskiej. Ważnym doświadczeniem w jego karierze były koncerty z European Union Youth Orchestra.

  Rossini i Rossiniana,
  Aula UAM (ul. Wieniawskiego 1),
  12 października , godzina 19,
  bilety 25-55 zł.  Zobacz też: Magazyn MuzoTok

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo