Poznań: Filharmonia uczci w piątek setne urodziny Leonarda...

  Poznań: Filharmonia uczci w piątek setne urodziny Leonarda Bernsteina

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Za pulpitem dyrygenckim stanie Eiji Oue
  1/3
  przejdź do galerii

  Za pulpitem dyrygenckim stanie Eiji Oue ©Antoni Hoffmann

  W tym roku minęła setna rocznica urodzin Leonarda Bernsteina. Filharmonia Poznańska uczci ją piątkowym koncertem „Z Broadwayu do Filharmonii - setne urodziny Leonarda Bernsteina”.
  W tym roku minęła setna rocznica urodzin Leonarda Bernsteina. Filharmonia Poznańska uczci ją piątkowym koncertem „Z Broadwayu do Filharmonii - setne urodziny Leonarda Bernsteina”. W programie znajdą się „Slava”, Uwertura do operetki „Kandyd” i Tańce symfoniczne z musicalu „West Side Story” Bernsteina oraz Koncert skrzypcowy D-dur Piotra Czajkowskiego. Solistą będzie norweski skrzypek Henning Kraggerud, który w sezonie 2018/2019 jest artystą rezydentem Filharmonii Poznańskiej.
  Za pulpitem dyrygenckim stanie Eiji Oue. Norweski skrzypek jest wyjątkowo utalentowanym artystą łączącym piękno brzmienia i ekspresji z imponującą?wirtuozerią. Od roku 2012 jest dyrektorem artystycznym Arctic Philharmonic Chamber Orchestra. Prowadzi działalność pedagogiczną, zasiada w jury międzynarodowych konkursów. Jest zresztą nie tylko skrzypkiem, ale i dyrygentem, autorem tekstów o muzyce, aranżerem i kompozytorem.

  Eiji Oue to nie tylko uznany w świecie mistrz batuty, a także pedagog. Wśród jego przyjaciół był m.in. Leonard Bernstein. Poznał go podczas letnich studiów w Tanglewood i traktował jak swego muzycznego ojca i mentora.

  Z Broadwayu do Filharmonii - setne urodziny Leonarda Bernsteina. Aula UAM (ul. Wieniawskiego1), 7 grudnia, godzina 19, bilety: 25-55 zł.

  POLECAMY:


  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo