Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Poznań: Gimnazjum nr 9 i XX LO połączą się 1 września 2013 r.

Bogna Kisiel
Gimnazjum nr 9 czeka przeprowadzka na os. Wichrowe Wzgórze. Szkoła utworzy wraz z XX LO Zespół Szkół Gimnazjalno-Licealnych nr 37. Ale nastąpi to dopiero w 2013 r., a nie jak chciał tego prezydent już teraz, od 1 września.

Poprawkę dotyczącą przesunięcia o rok terminu połączenia złożył na wtorkowej sesji Tomasz Lipiński, radny PO. - Takie były postulaty obu szkół - tłumaczy radny. - Zespół nie jest w stanie wystartować teraz. Ten rok pozwoli im się lepiej przygotować.

Podobnie uważa Lechosław Rybka, dyrektor XX LO.

- Będzie czas np. na zorganizowanie wspólnych wyjazdów uczniów z obu szkół, by lepiej się poznali - uważa L. Rybka. I dodaje, że dotyczy to także nauczycieli.

Część radnych nadal nie jest przekonana do pomysłu łączenia tych placówek. Twierdzą, że sale nie stoją puste, a obie szkoły nie mają problemu z naborem. Podzieliły się też nauczycielskie związki zawodowe. ZNP jest przeciwny, a Solidarność popiera to rozwiązanie. Odmienne opinie mają tutejsze rady osiedla.

Rada Pedagogiczna XX LO postawiła na dyplomację. Z jej stanowiska trudno wywnioskować czy opowiada się za powstaniem zespołu, czy jest temu przeciwna.

Z kolei nauczyciele z Gimnazjum nr 9 zgodzili się na przeprowadzkę, ale pod pewnymi warunkami. Zdaniem T. Lipińskiego są one nie do spełnienia. Proponuje się m.in., by prezydent powierzył dyrektorce gimnazjum stanowisko dyrektora zespołu. Radni opowiadają się za przeprowadzeniem konkursu.

Dariusz Jaworski, zastępca prezydenta, odpowiadający teraz za poznańską oświatę mówi, że w tej sprawie dużą rolę odgrywają "urażone ambicje personalne". I poinformował, że odebrał mnóstwo telefonów od polityków, byłych i obecnych posłów, którzy przekonywali go, kto ma być dyrektorem zespołu szkół.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski