Poznań: Gwiazdy nie tylko polskiego jazzu zagrają w ten...

  Poznań: Gwiazdy nie tylko polskiego jazzu zagrają w ten weekend

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Krzysztof Herdzin zagra w sobotę w klubie Blue Note
  1/3
  przejdź do galerii

  Krzysztof Herdzin zagra w sobotę w klubie Blue Note ©Amadeusz Majerczyk

  Dwa niezwykłe koncerty jazzowe czekają tego weekendu (8-9 grudnia) fanów tej muzyki w Poznaniu. W sobotę w klubie Blue Note zagra kwartet Herdzin/ Haynes/ Kubiszyn/ Popiałkiewicz. Natomiast w niedzielę usłyszeć będzie można Marcin Wasilewski Trio.
  Wybitny polski pianista Krzysztof Herdzin wystąpi w cyklu Jazz Top w Blue Note z kwartetem, który tworzą basista Robert Kubiszyn, perkusista David Haynes i gitarzysta Daniel Popiałkiewicz. Zaprezentuje muzykę z najnowszej płyty „Kingdom of Ants”. To autorskie kompozycje lidera, utrzymane w stylistyce fusion odwołujące się do ikon tego gatunku takich jak Weather Report The Haedhunters, Chick Corea Electric Band czy Yellow Jackets.

  W ostatnich latach Krzysztof Herdzin koncentrował się głównie na działalności kompozytora współczesnego, dyrygenta i aranżera. Orkiestrował m.in. nagrodzoną Oscarem 2005 muzykę Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Marzyciel”. Od czasu do czasu przypomina jednak publiczności, że jest znakomitym pianistą.

  Grał między innymi ze Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Muniakiem czy Anną Marią Jopek.

  Marcin Wasilewski Trio, które oprócz lidera pianisty tworzą perkusista Michał Miśkiewicz i basista Sławomir Kurkiewicz zaprezentuje muzykę ze swego krążka „Live”.

  Sympatycy tego zespołu od dawna domagali się albumu koncertowego. Nagrano występ w sierpniu 2016 roku w Jazz Middleheim w Antwerpii. Po wysłuchaniu jego zapisu uznano, że bardzo dobrze uchwycono ducha tego koncertu. - Może właśnie dlatego, że nie wiedzieliśmy iż gramy do mikrofonu- tłumaczy Marcin Wasilewski.
  • Jazz Top w Blue Note Herdzin/ Haynes/ Kubiszyn/ Popiałkiewicz, Blue Note (ul. Kościuszki79), 8 grudnia, godzina 20, bilety 60-80 zł.
  • Jazzamek Marcin Wasilewski Trio, Sala Wielka CK Zamek (ul. Święty Marcin 80/82), 9 grudnia, godzina 19, bilety 60-70 zł.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo