Poznań: Halen Sung i inni zagrają z okazji dwudziestych...

  Poznań: Halen Sung i inni zagrają z okazji dwudziestych pierwszych urodzin klubu Blue Note

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Helen Sung uważana jest za jedną z najbardziej aktualnie rozpoznawalnych pianistek jazzowych na świecie
  1/8
  przejdź do galerii

  Helen Sung uważana jest za jedną z najbardziej aktualnie rozpoznawalnych pianistek jazzowych na świecie ©Archiwum

  Słynna amerykańska pianistka Helen Sung zagra w piątek z okazji 21. urodzin klubu Blue Note.Najbliższe dni przyniosą także inne interesujące koncerty.
  Prowadzony przez Leszka i Mirosławę Łuczaków poznański klub Blue Note obchodzi swe 21 urodziny. Z tej okazji w piątek wieczorem zagra w nim jedna z najbardziej rozpoznawalnych pianistek jazzowych świata Helen Sung.

  Swoją najnowszą płytą zatytułowaną „Sung With Words” Helen Sung po raz kolejny udowadnia dlaczego może być uznawana za jedną z najlepszych pianistek na świecie. Krążek zawiera wyłącznie oryginalne kompozycje , a każda z nich była inspirowana słowami kalifornijskiego poety Dana Gioi. Rytmy muzyki ożywiają jego wiersze.

  Jak wielu Helen Sung rozpoczęła od muzyki klasycznej. Jazzem zainteresowała się mając dopiero 20 lat. A że jest córką chińskich imigrantów dlatego w jej muzyce wyczuwalne są dwie kultury. Zaraz po studiach koncertowała z Herbie Hancockiem oraz Wayne Shorterem. W roku 2004 ukazał się przyjęty życzliwie przez krytyków i fanów pierwszy album artystki „Push”. Dziś jej dyskografia obejmuje sześć solowych albumów.

  Tymczasem w sobotę w klubie Blue Note odbędzie się koncert z okazji dziesięciolecia istnienia grupy Whisky River Rock&Roll Band. Będzie dużo dobrego starego rock’n’rolla, boogie woogie, soulu, ale także rytmów disco.

  W niedzielę natomiast wybrać śię można do klubu Blue Note na koncert Pawła Izdebskiego, artysty uprawiającego samozwańczy gatunek muzyczny bluepop. Jest to połączenie muzyki alternatywnej, akustycznej i bluesowej.
  We wtorek natomiast kolejne spotkanie z cyklu „Mariusz Kwaśniewski na żywo”. Podczas jedenastej już prezentacji Mariusz Kwaśniewski gościć będzie zespoły Przybył oraz White Elephant.

  W środę w cyklu „Marcin Kydryński prezentuje” spotkanie z Dino D’Santiago. Madonna zachwycona występami tego artysty zaprosiła go do studia, na nagranie jej najnowszej płyty. Pochodzący z Portugalii muzyk był uczestnikiem finału ubiegłorocznego Konkursu Eurowizji. Jego najnowszy krążek „Mundu Nobu” stał się bestsellerem.

  Wreszcie w czwartek w walentynkowy wieczór spotkanie z muzyką jaką proponują Laura Maccacaro i Gitarsi.pl czyli koncert „Nie płacz kiedy odjadę”. Laura specjalnie na ten wieczór przyjedzie do Poznania z Werony. 24 -letnia solistka zespołu Bloody Feel Groove śpiewać będzie po włosku, angielsku i po polsku. Co ciekawe towarzyszący jej zespół Gitarsi.pl pochodzi z Poznania.

  Urodzinowe koncerty w klubie Blue Note:
  • Helen Sung - Sung With Words, Blue Note (ul. Kościuszki 79), 8 lutego, godzina 20, bilety: 110 zł
  • Whiskey River Rock& Roll Band Blue Note (ul. Kościuszki 79), 9 lutego godzina 20, bilety 8-15 zł
  • Paweł Izdebski Blue Note (ul. Kościuszki 79), 10 lutego , godzina 18, bilety:45 zł
  • Mariusz Kwaśniewski na żywo w klubie Blue Note, 12 lutego godzina 20, bilety: 10 zł
  • Marcin Kydryński prezentuje – Dino D’Santiago Blue Note (ul. Kościuszki 79), 13 lutego godzina 20, bilety: 80 zł
  • Laura Maccacaro i Gitarsi.pl, Blue Note (ul. Kościuszki79), 14 lutego, godzina 20, bilety: 45 zł

  POLECAMY:
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo