Poznań: ICHOT jeszcze w tym roku? Wykonawca poszukiwany......

  Poznań: ICHOT jeszcze w tym roku? Wykonawca poszukiwany... [ZDJĘCIA]

  KAEF

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  ICHOT zwiedzimy jeszcze w tym roku?
  1/22
  przejdź do galerii

  ICHOT zwiedzimy jeszcze w tym roku? ©Paweł Miecznik

  Kiedy Hydrobudowa ogłosiła upadłość, najważniejsze stało się zabezpieczenie budowy Interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego. Ale to się już udało i przyszedł czas na dokończenie budowy ICHOT-u. A do tego potrzebny jest nowy wykonawca.
  W połowie stycznia Infrastruktura Euro Poznań 2012 chce ogłosić nowy przetarg na wykonawcę ICHOT-u. Zaproszenia do udziału w przetargu zostaną wysłane do firm, które wcześniej były zainteresowane inwestycją.

  - W połowie marca powinniśmy poznać nowego wykonawcę - uważa Andrzej Nowakowski, prezes Infrastruktury Euro Poznań 2012.

  SPRAWDŹ NASZ NOWY DZIAŁ:
  Komunikacja na GłosWielkopolski.pl


  Na plac budowy już wrócili robotnicy. Ich zadaniem było jednak zabezpieczenie budowy przed zimą: wstawienie okien, dokończenie dachu, wylanie części ścian. Spółka powierzyła to firmie, która wcześniej - jako podwykonawca - wylewała beton. I się sprawdziła, poza tym zna budowę.

  Prezes Nowakowski ma nadzieję, że w listopadzie będzie mógł przekazać gotowy ICHOT miastu. Kiedy miasto zdecyduje się otworzyć centrum? Nie wiadomo.

  Czytaj także:
  Poznań w budowie: Zobacz, jak dzisiaj wyglądają największe inwestycje [GALERIA]
  Poznań: Nie ma porozumienia w sprawie ICHOT-u. Budowa stanie [ZDJĘCIA]
  Poznań: Biblioteka Raczyńskich gotowa... jeszcze w styczniu! [ZDJĘCIA]
  Poznań: ICHOT w budowie. Nie ma wykonawcy, a roboty trwają... [ZDJĘCIA]


  Jednak do listopada jeszcze wiele miesięcy. A ekspozycja, która ma być prezentowana w centrum na Śródce, już powstaje. Spółce tak udało się dogadać z wykonawcą ekspozycji, że do czasu zakończenia budowy będzie on bezpłatnie przechowywał ją w swoich magazynach.

  Najciekawsza w samej budowli wydaje się kładka. To nią będzie można przejść nad Cybiną z ICHOT-u do zabytkowego fortu obronnego po drugiej stronie rzeki. Na razie to metalowy most. W przyszłości zostanie on jednak oszklony.

  Jak bardzo zamieszanie z Hydrobudową podroży koszty budowy ICHOT-u? Prezes Nowakowski zapewnia, że nie straciliśmy aż tak dużo, jak mogliśmy. Część pieniędzy udało się zaoszczędzić płacąc bezpośrednio podwykonawcom. Poza tym ponad 4 mln zł zostało zabezpieczonych z gwarancji, jakie musiała wpłacić Hydrobudowa.

  - Największą stratą jest dla nas czas. ICHOT miał być już gotowy - podsumowuje prezes Nowakowski.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo