MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Instytut Technologii Drewna skończył 60 lat

MON
Polska to drzewna potęga Unii Europejskiej
Polska to drzewna potęga Unii Europejskiej Fot. Archiwum
Polska to drzewna potęga Unii Europejskiej. Instytut Technologii Drewna w Poznaniu opracowuje nowe technologie, bada i kształci kadry.

Odznaczenia państwowe i branżowe, gratulacje oraz życzenia przyjmowali w czwartek pracownicy Instytutu Technologii Drewna w Poznaniu.

Okazją były uroczyste obchody 60-lecia istnienia placówki. Przez sześć dekad swojego działania Instytut wpisał się nie tylko w krajobraz polskiej nauki, ale przede wszystkim wniósł praktyczny wkład w polski przemysł związany z obróbką drewna.

Ta branża przynosi Polsce 9 ,2 proc. wartości produkcji sprzedanej i daje zatrudnienie niemal 14 proc. pracujących. To nacznie więcej niż w innych krajach Unii Europejskiej. Średnio w UE w branży drzewnej pracuje 9,.3 proc. ogółu zatrudnionych, a jej udział w wartości sprzedanej stanowi zaledwie 6,3 proc. Polska branża drzewna dystansuje europejskich konkurentów nie tyle cenami, a coraz częściej wysoką jakością. Wiele w tym zasługi Instytutu Technologii

Drewna, ponieważ prace jego prace badawcze zaowocowały liczonymi w tysiącach wdrożeniami związanymi m.in z ochroną drewna, jego klejeniem, laminowanie, a także wykorzystaniem energetycznym.

W Instytucie są także prowadzone badania nad ekonomicznymi aspektami branży drzewnej oraz zagadnieniami związanymi m.in z marketingiem meblarstwa. Dziełem ITD jest także Polska Platforma Technologiczna Sektora Leśno-Drzewnego.
W Instytucie pracuje łącznie w pełnym i niepełnym wymiarze czasu 91 osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski