Poznań: Jaka będzie przyszłość budynku starego Dworca...

  Poznań: Jaka będzie przyszłość budynku starego Dworca Głównego PKP?

  Marcin Idczak

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Wciąż nie wiadomo, co będzie znajdowało się w budynku starego dworca PKP

  Wciąż nie wiadomo, co będzie znajdowało się w budynku starego dworca PKP ©Marcin Idczak

  Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski, zorganizował okrągły stół w sprawie przyszłości budynku starego Dworca Głównego PKP w Poznaniu.
  Wciąż nie wiadomo, co będzie znajdowało się w budynku starego dworca PKP

  Wciąż nie wiadomo, co będzie znajdowało się w budynku starego dworca PKP ©Marcin Idczak

  Na specjalne spotkanie zaprosił przedstawicieli szeregu instytucji odpowiedzialnych za wypracowanie rozwiązań przebudowy oraz zagospodarowania terenów sąsiednich, które będą pełnić funkcję Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego.

  - Chciałbym, aby funkcją dominującą inwestycji, była obsługa dworcowa. W tej chwili w odbiorze społecznym dworzec kolejowy takiej funkcji nie pełni. Stąd nasza troska, aby tego pilnować - mówi Zbigniew Hoffmann.

  Jak zaznacza Leszek Sikora, przedstawiciel inwestora i prezes ECE Polska - właściciel Poznań City Center oraz ECE Projektmanagement, która nim zarządza, popierają wszelkie inicjatywy zmierzające do poprawy wygody użytkowania obiektów komunikacji w obrębie dworca kolejowego.

  - Współpracujemy w tym zakresie z PKP od momentu nabycia centrum handlowego. Przeprowadzamy obecnie w PCC prace mające na celu polepszenie jego atrakcyjności i cieszymy się z planowanych udoskonaleń sąsiednich obiektów, pod warunkiem, że nie pogorszą funkcjonalności i komfortu użytkowania PCC - zaznacza Leszek Sikora.

  Z uwagi na fakt, iż prowadzona inwestycja planowana jest na terenach zamkniętych w ramach obszaru kolejowego, wojewoda wielkopolski będzie rozpatrywał wniosek inwestora o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu oraz pozwolenia na budowę.

  - Do tego czasu chciałbym zawiązać koalicję na rzecz budowy Centrum Komunikacyjnego służącego w należyty sposób poznaniakom i Wielkopolanom - stwierdził wojewoda.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niezły bełkot tych panów

  współczesny głupek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 13 / 3

  był już Trigranit z panami od schodów w jedną stronę, a teraz gadki bez treści. Słowa bez znaczenia, taka mowa trawa. Czyli żadnej wizji , jak przyszłość widziana z panem Jaśkowiakiem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo