MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Poznań: Karta Rodziny Dużej teraz także z dostawą do domu

Anna Jarmuż
Pierwsze Karty Rodziny Dużej w marcu 2013 r. trafiły do Aleksandra i Alicji Ferchmin oraz ich szóstki dzieci. W ciągu półtora roku liczba osób, które korzystają z ulg wzrosła do 14 tysięcy
Pierwsze Karty Rodziny Dużej w marcu 2013 r. trafiły do Aleksandra i Alicji Ferchmin oraz ich szóstki dzieci. W ciągu półtora roku liczba osób, które korzystają z ulg wzrosła do 14 tysięcy Waldemar Wylegalski
Poznańskie Centrum Świadczeń postanowiło wyjść na przeciw potrzebom rodzin wielodzietnych. W piątek ruszył pilotażowa program "Wygoda dla 3+". W ramach akcji pracownicy PCŚ mogą dostarczyć karty osobom zainteresowanym prosto do domu. Przy tej okazji będą też zbierać opinię na temat oferty KRD.

- Mieliśmy informacje od członków Rady Rodziny Dużej, że są osoby, które są nią zainteresowane kartą, ale jeszcze jej z niej nie korzystają. Na przeszkodzie stanęły im bowiem obowiązki rodzinne, np. opieka nad dziećmi, które nie pozwalają wyjść z domu - tłumaczy Damian Napierała z Poznańskiego Centrum Świadczeń.

Teraz, by wyrobić Kartę Rodziny Dużej, nie trzeba przychodzić do biura PCŚ (ul. Wszystkich Świętych 1). Wystarczy wypełnić formularz internetowy. Zainteresowany zaznacza w nim, czy chce odebrać kartę na miejscu czy może we własnym domu. Jeśli wybierze drugą opcję, pracownik PCŚ umówi się z nim na konkretny termin, a następnie dostarczy kartę.

- Jest to program pilotażowy. Planujemy realizować go do końca roku. Jeśli będzie zainteresowanie, akcja zostanie przedłużona - wyjaśnia Damian Napierała.

Jak mówi, udogodnienia czekają też na osoby, które zdecydują się odebrać kartę w biurze. Będą one obsługiwane w trybie priorytetowym. Jedno stanowisko dotyczące KRD zostało usytuowane na parterze budynku PCŚ, drugie - w postaci oddzielnego, przyjaznego pokoju - na II piętrze. W obu punktach znajdzie się kącik zabaw dla dzieci.

- Od piątku dużą liczbę kart wydaliśmy już na miejscu. Mamy też umówione 10-15 spotkań w domach - mówi D. Napierała.
Zmiany bardzo podobają się samym zainteresowanym. Jak mówią, dobrze, że PCŚ podchodzi do sprawy elastycznie.

- Celem jest, by z karty korzystali wszyscy do tego uprawnieni - mówi Monika Ławrynowicz z Rada Rodziny Dużej (działającej przy prezydencie Poznania). - Już na samym początku do PCŚ wpłynęło dużo wniosków wysłanych za pomocą formularza internetowego. Wiele kart nie zostało jednak odebranych. To o czymś świadczy.

Do tej pory Poznańskie Centrum Świadczeń wydało 14 tys. kart (3 tys. rodzin). Co miesiąc wpływa ok. 100 nowych wniosków. Docelowo pracownicy PCŚ chcą dotrzeć do wszystkich rodzin wielodzietnych. Z danych GUS wynika, że jest ich w Poznaniu 4700.
Karta Rodziny Dużej upoważnia do zniżek w miejskich instytucjach, m.in. w CK Zamek czy Poznańskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Mogą z niej korzystać rodziny, które mają trójkę lub więcej dzieci.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski