Poznań: Kolejne remonty i znów objazdy

  Poznań: Kolejne remonty i znów objazdy

  Marcin Idczak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Poznań: Kolejne remonty i znów objazdy

  Poznań: Kolejne remonty i znów objazdy ©Adrian Wykrota

  Pasażerów MPK czekają kolejne objazdy. Tym razem remont wyłączy z ruchu trasę tramwajową na moście Dworcowym.
  Poznań: Kolejne remonty i znów objazdy

  Poznań: Kolejne remonty i znów objazdy ©Adrian Wykrota

  W czwartek rozpoczyna się kolejny duży remont w Poznaniu. Tym razem na moście Dworcowym. - Prace prowadzone będą u zbiegu ulicy Roosevelta, Głogowskiej i mostu- zapowiada Iwona Gajdzińska z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

  W związku z trzeba wprowadzić zmiany w trasach kursowaniu dziesięciu linii tramwajowych. - Inaczej pojadą pojazdy: 3, 4, 5, 6, 8, 10, 11, 12, 14 i 18 - zapowiada Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego.

  Dodatkowo zawieszone zostanie kursowanie tramwajów linii 19 - w zamian dwukrotnie zostanie zwiększona częstotliwość kursowania 14.

  SPRAWDŹCIE, JAK OD CZWARTKU POJADĄ TRAMWAJE  Na potrzeby objazdów wykorzystane zostanie gruntowanie odnowiona trasa na ulicy Towarowej, gdzie będą kursowały tramwaje linii numer: 6, 8, 12 i 18. w celu ułatwienia komunikacji z rejonu Dworca Zachodniego w rejon ronda Kaponiera wprowadzona zostanie dodatkowa linia autobusowa „za tramwaj” T5. Inaczej mają jeździć autobusy linii nocnych: 238, 249 i 252.

  Natomiast otwarte ma zostać przedłużenie linii trasy Poznańskiego Szybkiego Tramwaju do Dworca Zachodniego. Będą nią jeździły tramwaje 10 (na Dębiec) i 12 (Górczyn). Mają one zapewnić bezpośrednie połączenie na osi północ - południe.

  Prace potrwają do 2 czerwca.

  Wciąż trwają prace przy remoncie trasy tramwajowej prowadzącej do pętli przy ul. Piątkowskiej i na Wilczaku. Modernizowane jest także torowisko w rejonie ul. Polanka (pomiędzy ul. Jana Pawła II, a os. Lecha).  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czy naprawde tak musi być???

  Asia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Nie skończone remonty, przebudowy w kilkunastu miejscach Poznania i ... kolejny remont. Zamiast tego remontu wszystkie środki powinny zostać przeznaczone w celu zakończenia kaponiery, Dąbrowskiego,...rozwiń całość

  Nie skończone remonty, przebudowy w kilkunastu miejscach Poznania i ... kolejny remont. Zamiast tego remontu wszystkie środki powinny zostać przeznaczone w celu zakończenia kaponiery, Dąbrowskiego, Katowickiej itd. Już nie pamiętam kiedy tramwaje jeździły swoimi trasami....zwiń

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY