Poznań: Koło synagogi stanie hotel jak stare kamienice...

  Poznań: Koło synagogi stanie hotel jak stare kamienice [WIZUALIZACJE]

  Karolina Koziolek

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Tak ma wyglądać hotel Puro przy synagodze.
  1/3
  przejdź do galerii

  Tak ma wyglądać hotel Puro przy synagodze.

  Zamiast starych kamienic zupełnie nowe. W miejscu, gdzie w tzw. dzielnicy żydowskiej od lat znajdował się parking, teraz stanie hotel. Chodzi o pustą parcelę pomiędzy ulicami Wroniecką, Żydowską, a Stawną tuż obok synagogi. Nowy budynek swoją formą będzie nawiązywał do historycznego podziału działek i stojących obok kamienic, ale w nowoczesnym wydaniu. Inwestor właśnie dostał pozwolenie na budowę.
  - Budowa już się zaczęła - informuje Ireneusz Dudek, przedstawiciel inwestora spółki Puro Hotel. - Otwarcie hotelu planowane jest na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku - mówi. I dodaje, że obiekt jego zdaniem doskonale wpisuje się w miejsce i charakter kwartału. Inwestor zaznacza też, że na sam wygląd hotelu wpływ mieli także mieszkańcy, którzy byli za tym aby architektura budynku nawiązywała do przeszłości.

  Czytaj także:

  Synagoga w Poznaniu: Hotelu nie będzie? Gmina żydowska chce skończyć współpracę z Krzysztofem K.  Obiekt będzie miał 139 pokoi hotelowych, sale konferencyjne oraz część gastronomiczną z letnim tarasem. Wszystko to pomieści na pięciu kondygnacjach. Dodatkowo przewidziany jest parking podziemny.

  Będzie to tzw. inteligentny hotel. Większość czynności samodzielnie wykonają goście, na co pozwala dostępność nowoczesnych technologii. - Chodzi przede wszystkim o samodzielną recepcję - mówi Ireneusz Dudek. - Ale to nie wszystko. Gość będzie miał wpływ na atmosferę w wybranym przez siebie pokoju. Sam zadecyduje o kolorze ścian, poprzez wybór koloru świateł oraz o muzyce, którą usłyszy np. na powitanie.


  Poznań: Nowa synagoga coraz bliżej [WIZUALIZACJE]  Oprócz nowych technologii będzie też coś z przeszłości. - Tak, pomysł architektów, który bardzo nam się spodobał był taki, by wyeksponować fragment historycznej ściany, która została odkryta w czasie wykopalisk archeologicznych. Będzie ją widać z poziomu parteru - kontynuuje Ireneusz Dudek.

  Projekt powstał w znanej poznańskiej pracowni architektonicznej Michała Ankiersztajna, Dariusza Stankiewicza i Jarosława Wrońskiego ASW Architekci. To pracownia działająca od 2005 r. Na swoim koncie ma m. in. projekt budynku poznańskiej IKEI, osiedle Małe Naramowice, czy rozwiązania urbanistyczne na Franowie.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (8)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  CO TO K....A JEST

  Zorientowany (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14 / 12

  Co to za dziwadło jest?
  W takim miejscu? Okolice starówki powinny zachować obecny styl zabudowy (elewacje).

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nareszcie coś sensownego

  Fan505 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 8

  W porównaniu do koszmarnej galerii przy św. Macinie i al. Marcinkowskiego ten projekt to cudo!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Ten hotel

  M.O. (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 22 / 9

  To ładna , nowoczesna bryła. Interesujące też zapowiadane innowacyjne wnętrza. W czasie pobytu w Poznaniu z pewnością się w nim zatrzymam. Sympatyk nie architekt.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Patrz synek i się ucz

  kuradomowa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 19 / 11

  Dobra, współczesna architektura. Budynek świetnie wpisany w miejsce, z dużym szacunkiem dla otoczenia. Miło popatrzeć.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wstyd!

  Wer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 27 / 16

  I jeszcze jedno, może radni miejscy stworzyliby program zagospodarowania takich zaniedbanych działek budowlanych , których nawet w centrum można naliczyć całe setki.W końcu od II wojny minęło już...rozwiń całość

  I jeszcze jedno, może radni miejscy stworzyliby program zagospodarowania takich zaniedbanych działek budowlanych , których nawet w centrum można naliczyć całe setki.W końcu od II wojny minęło już trochę czasu! Czy nie jest to wstyd dla nas Poznaniaków?!zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Krok w dobrym kierunku

  Wer (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 23 / 17

  Żeby tylko nie obłożyli tych kamienic tandetnymi płytkami wzorem lat 90-tych.Dobra architektura, ale czy pasuje do otoczenia? Oby nie było tak , jak z pewną nowootwartą galerią! Jedno jest pewne :...rozwiń całość

  Żeby tylko nie obłożyli tych kamienic tandetnymi płytkami wzorem lat 90-tych.Dobra architektura, ale czy pasuje do otoczenia? Oby nie było tak , jak z pewną nowootwartą galerią! Jedno jest pewne : cała okolica Bóżniczej i Garbar to koszmarny obraz zaniedbania i nicnierobienia naszych władców miejskich przez całe dziesięciolecia.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ło Boże

  legalis (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 29 / 30

  Ale gniot. "Wiwat"
  rajcy miejscy!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Super idea

  Marych (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 26 / 17

  To jeszcze trzeba zadbać o te sąsiednie walące się kamienice i będzie jak pokazano na wizualizacji :).

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo